Wyjeżdżasz na wakacje? Kup polisę i śpij spokojnie

Wakacje, znowu są wakacje. W ferworze załatwiania formalności, rezerwowania noclegów, wybierania tras i pakowania nie zapomnijmy o ubezpieczeniu. To ono zagwarantuje nam spokojne i bezpieczne wakacje, gdziekolwiek będziemy. Nieważne czy jedziemy 100 kilometrów od miejsca zamieszkania, czy lecimy samolotem kilka tysięcy kilometrów – polisa z numerem telefonu Assistance – to nasz najlepszy przyjaciel. Powinna być zawsze z nami tak jak dowód, czy paszport.

Wybierając się w podróż samochodem warto wybrać Assistance komunikacyjne, a jeśli wybieramy się na wakacje zagraniczne, nieocenione będzie również Assistance turystyczne. Poza tym przy organizacji wyjazdu wakacyjnego czy pobytu na urlopie możemy również skorzystać z usług w ramach Concierge.

Na wakacjach nie jesteśmy w stanie przewidzieć wielu sytuacji, a wtedy warto mieć pomoc od ręki. Szczególnie, kiedy przytrafią nam się kłopoty zdrowotne. Problemy żołądkowe, oparzenia słoneczne, czy przegrzanie organizmu, otarcia stóp – to może się przytrafić każdemu. Trzeba wtedy poprosić o pomoc lekarza. Tylko kto przewiduje dodatkowe pieniądze w urlopowym budżecie na wizyty w przychodni?  Poza tym, skąd uzyskać informację, gdzie znajduje się najbliższy lekarz? Nie trzeba się o to martwić mając polisę Assistance turystyczne. Wówczas organizacja oraz pokrycie kosztu wizyty u lekarza to zadanie  Ubezpieczyciela, w którego kupiliśmy polisę. Również gdyby przytrafił nam się wypadek choćby na łódce, czy z dala od miasta, zorganizowanie i pokrycie kosztu transportu medycznego czy akcji ratunkowej też nie będzie nas nic kosztowała. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak ogromne są to koszty, szczególnie za granicą i przy użyciu np. helikoptera. Poza tym trzeba wiedzieć w jaki sposób i gdzie szukać pomocy.

– Jeżeli wybieramy się za granicę warto wykupić pełne ubezpieczenie – mówi Aleksandra Łączniak, Manager ds. Ubezpieczeń Klientów Indywidualnych i Bancassurance. Często w zakres polisy turystycznej wchodzi również pomoc tłumacza. Nawet znając znakomicie język kraju, do którego się udajemy w momencie stresu wywołanego chorobą, wypadkiem, nieprzewidzianym zdarzeniem możemy mieć problemy z porozumieniem się z obsługą hotelu, policją czy lekarzem. Wtedy wystarczy wykręcić numer do Centrum Assistance podany na naszej polisie i rozmowami zajmie się  tłumacz, który dokładnie wyjaśni, jak doszło np. do wypadku, czy co nas boli i jakie mamy objawy. Następnie to właśnie on pomoże nam zrozumieć dalsze postępowanie np. dawkowanie leków przepisanych przez lekarza.

Ciekawą ofertą przy wakacyjnych wyjazdach może być ubezpieczenie Serwis Concierge. Mając taką polisę można nie martwić się o podstawienie samochodu zastępczego, wynajęcie pojazdu w czasie urlopu. Dzięki osobistemu asystentowi nie trzeba szukać informacji np. o szczepionkach w danym kraju, czy dogodnej trasie przejazdu, adresach stacji napraw, kosztach biletów w muzeach. Możemy również liczyć na pomoc w rezerwacji biletów lotniczych czy noclegu w hotelu. Wystarczy mieć przy sobie jeden numer telefonu, a asystent zawsze pomoże.

Również w czasie wyjazdów wakacyjnych wzmaga się ruch uliczny, a tym samym wzrasta liczba wypadków na drodze. Z policyjnych statystyk wynika, że sporo wypadków ma miejsce podczas powrotów z wakacji  i to niedaleko od domu. Odprężamy się, bo przecież niewiele kilometrów zostaje do pokonania, chwila nieuwagi i o zderzenie nie trudno. Awarie naszych „czterech kółek” to również duży problem wyjazdów wakacyjnych. Zatrzaśnięcie kluczyków, awaria świateł, przebicie opony czy brak paliwa to zdarzenia, z którymi boryka się wielu kierowców podczas wyjazdów urlopowych. Wtedy pomoże nam Assistance komunikacyjne, bo dzięki niemu uszkodzony samochód trafi do warsztatu, a my nie poniesiemy kosztów remontu, a może wystarczy, kiedy przyjedzie wóz serwisowy i dokona naprawy na miejscu. Nie musimy się też martwić o hotel, gdyby się okazało, że nie mamy jak dojechać do domu. Możemy też skorzystać z pojazdu zastępczego.

Wyjazd na urlop czy to w Polsce czy to zagranicą ma być czasem odpoczynku i relaksu. Dlatego przygotowując się do wojaży, pomyślmy o odpowiednim ubezpieczeniu, by w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń móc liczyć na zorganizowaną pomoc ze strony Towarzystwa. Właśnie temu służy szeroka gama produktów Assistance.

źródło/autor: exPress Dziennikarska Agencja Usługowa

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu