Grupa GEFCO otwiera pierwszy oddział w Kazachstanie

Grupa GEFCO ogłosiła otwarcie pierwszego oddziału w Republice Kazachstanu, w Almacie. Firma została zarejestrowana 27 czerwca 2011 r. w ramach programu rozwoju międzynarodowego, mającego na celu wzmocnienie pozycji GEFCO w Azji Środkowej. Dzięki coraz bardziej istotnej roli  geopolitycznej Kazachstanu oraz rosnącym przepływom logistycznym w regionie, GEFCO będzie mogło bardziej efektywnie odpowiadać na potrzeby swoich klientów. Dyrektorem Zarządzającym GEFCO Kazachstan został mianowany Sultan Zhassybay.

“Korzystne położenie geograficzne Kazachstanu w centrum  Euroazji sprawia, że jest on głównym mostem tranzytowym pomiędzy Europą i Azją, łącząc kraje Azji Środkowej, takie jak Uzbekistan, Kirgistan, Tadżykistan i Turkmenistan z Europą. Również dla Chin Kazachstan jest najlepszą drogą dostępu do rynków europejskiego i rosyjskiego. Ponadto, obserwowwany obecnie wzrost produkcji przemysłowej i handlu zagranicznego w Kazachstanie tworzy przyjazne środowisko dla rozwoju infrastruktury transportu i logistyki w kraju.” powiedział Sultan Zhassybay.

GEFCO Kazachstan będzie przede wszystkim wspierać klientów korporacyjnych, dostosowując łańcuchy dostaw do ich indywidualnych potrzeb. Oddział będzie jednak również dążyć do poszerzenia własnego portfela klientów lokalnych, oferując pełną gamę usług logistycznych dla klientów działających w różnych sektorach, od FMCG po urządzenia przemysłowe. Do końca  2011 roku zespół  GEFCO Kazachstan będzie składać się z 10 pracowników.

„Biorąc pod uwagę doświadczenie GEFCO i wysoki poziom  oferowanych usług, jak i stosowanie się do  najwyższych europejskich standardów, mamy nadzieję przyczynić się do rozwoju rynku transportu i logistyki w Kazachstanie” – dodał Sultan Zhassybay.