HETAN Technologies podejmuje współpracę z Żagiel S.A.

HETAN Technologies, europejski dostawca satelitarnego Internetu szerokopasmowego rozpoczął współpracę z Żagiel S.A. – częścią finansowej grupy KBC, która działa na terenie Europy. Współpraca pozwoli zaoferować klientom dostęp do sieci na nowych warunkach.

HETAN Technologies to operator Internetu satelitarnego, który działa w wielu krajach Europy (między innymi w Niemczech, Austrii, Szwajcarii), a od początku roku 2011 również w Polsce. Obecnie, dzięki różnorodnym kanałom dystrybucji, działalność firmy obejmuje zarówno sektor biznesowy, jak i prywatny.

Firma rozpoczęła współpracę z Żagiel S.A., będącym częścią KBC Bank NV – jednego 
z największych podmiotów kapitałowych w Europie. To belgijska grupa finansowo-ubezpieczeniowa, która ma swoje oddziały w ponad 30 krajach na świecie. W jej skład 
w Polsce wchodzi także Kredyt Bank S.A. i TUiR Warta S.A. Żagiel zajmuje się usługami 
z zakresu finansowania, pośrednictwa kredytowego i sprzedaży ratalnej. Firma działa od 1990 roku, a obecnie posiada ponad 30 tysięcy placówek na terenie kraju.

Żagiel S.A. będzie świadczyć kredytowanie ratalne dostępu do Sieci, dla klienta indywidualnego. Każda osoba, która zdecyduje się kupić pakiet HOME 6 otrzyma go za 99 złotych miesięcznie. Klient nie musi jednorazowo płacić za sprzęt i aktywację, co pozwala obniżyć koszty o ponad tysiąc złotych – w innym wypadku nabywca musiałby od razu zapłacić 1195 złotych za wszystkie niezbędne elementy. W zamian spłaca miesięczne raty, które będą pokrywać wszystkie koszty, w tym także abonament.

Współpraca między podmiotami, ma uczynić Internet satelitarny jeszcze bardziej dostępnym dla odbiorców. O przyczynach nawiązania partnerstwa mówi Sylwia Masłowska-Makarewicz, dyrektor sprzedaży HETAN Technologies:

„Współpraca z Żagiel S.A. to dla nas kolejny krok w rozwoju. Dzięki wsparciu firmy możemy zaoferować Internet na nowych warunkach, które otworzą to rozwiązanie dla szerszego grona odbiorców. Wierzymy, że wspólnymi siłami jeszcze bardziej przyczynimy się do upowszechniania Internetu satelitarnego, szczególnie tam, gdzie nie ma rozwiniętej infrastruktury – taki cel przyświecał nam od samego początku działalności.”

Internet satelitarny to połączenie z Siecią, które jest skierowane przede wszystkim do osób, mieszkających na tych terenach Polski, gdzie nie jest rozwinięta infrastruktura telekomunikacyjna, przez co mieszkańcy mają ograniczony dostęp do szerokopasmowego Internetu. Technologia oferowana przez HETAN jest całkowicie niezależna od takiej infrastruktury, ponieważ całe połączenie – wysyłka i odbiór danych przebiega za pośrednictwem satelity, z której – przez modem – trafia do komputera. Oznacza to, że możliwy jest dostęp do sieci w każdym miejscu w Polsce. Niezbędne są tylko komputer, modem i talerz satelitarny.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu