Korona królestwem rozrywki

Nauka pływania dla niemowlaków? Mistrzostwa w squashu? Spotkania z gwiazdami wielkiego ekranu? To wszystko będzie możliwe w Kielcach i to pod jednym dachem… Powstająca galeria Korona Kielce przeobraża się w gigantyczne centrum kulturalno-rozrywkowe.

Korona będzie pierwszym w Kielcach prawdziwie regionalnym centrum łączącym handel z kulturą i rozrywką na najwyższym poziomie. Ten obiekt zaserwuje niezapomniane wrażenia dla ludzi w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Dziewięć seansów równocześnie i wizyty gwiazd

Multikino w galerii Korona będzie największym w województwie świętokrzyskim. W dziewięciu salach widzowie podziwiać będą mogli projekcje właśnie wchodzące na polski rynek kinowy. Sieć Multikino należąca do tej samej grupy kapitałowej ITI, właściciela stacji TVN, znana jest z tego, że to właśnie w jej placówkach odbywa się większość premier, spotkań z aktorami czy reżyserami filmów. Kielce dzięki Koronie mogą stać się celem wizyt wielu celebrytów.

1 Amid Rest, Gin-Ger Sport Restaurant&Music Bar, Korona, Multikino, Paweł Trojan, Piotr MikołajczykFantastyczna rozrywka w Multikinie nie ogranicza się do projekcji najnowszych filmów. To też transmisje meczów piłkarskich na ogromnym ekranie, jak również maratony filmowe i koncerty muzyczne. Dziewięć sal daje wielkie możliwości do zachwycania widzów za pomocą różnych doznań.

– Działalność pozakinowa to pakiet, którym znacząco się odróżniamy od naszej konkurencji. Wierzymy, że kino jako takie jest miejscem szeroko rozumianej rozrywki, a nie tylko salą do oglądania filmów – mówi Paweł Trojan, dyrektor działu inwestycyjnego sieci Multikino. – Będziemy w Kielcach organizować bardzo dużo imprez, od „MultiBabyKino”, czyli projekcji dla najmłodszych, poprzez „Kino na obcasach” dla pań, po transmisje z oper. Kino posiadające dziewięć sal jest dla nas optymalne, dzięki tej liczbie ekranów możemy zaplanować oprócz projekcji właśnie takie różnorodne eventy.

Basen i rowerki z telewizorkami

Aerobic na basenie? Relaks w saunie? Czemu nie. Galeria Korona Kielce właśnie podpisała umowę z Pure, międzynarodową siecią klubów fitness. Tu bieżnie, orbitreki, rowerki, stepery i inne urządzenia cardio z wbudowanymi ekranami telewizyjnymi sprawiają, że wysiłek staje się przyjemniejszy. Dzięki wielofunkcyjnemu sprzętowi siłowemu ćwiczący ma dostęp do wszechstronnego treningu wszystkich grup mięśni. Sale treningowe są zaprojektowane tak, aby spełnić potrzeby najbardziej wymagających miłośników fitness. Pure to joga, pilates, body pump, trening obwodowy, cycling, aerobik, salsa i wiele innych aktywności.

W Koronie Pure zaistnieje w najwyższym formacie Platinum, który oferuje najszerszą ofertę i najbogatszy standard usług. Będzie to jedyny fitness klub w całym województwie świętokrzyskim o tak bogatej ofercie: poza salami treningowymi będzie tu część relaksacyjno-wypoczynkowa z basenem, zespołem saun, jacuzzi, centrum masażu, gabinetem kosmetycznym. Dzięki nieckom basenowym ćwiczenia aerobowe będą mogły być wykonywane prze osoby mające problemy ze stawami. Kadra Pure przygotuje różnorodny zestaw zajęć, najmłodszymi ich uczestnikami będą mogły być nawet niemowlaki uczące się pływać.

Mistrzowski squash

Dla wielbicieli odbijania piłeczki i dla osób, które jeszcze nigdy w squasha nie zagrały, ale chciałyby spróbować swoich sił, powstaje aż pięciosalowy Klub Squash, jedyny taki obiekt w Kielcach. Pełnowymiarowe korty umożliwiają organizowanie turniejów rangi mistrzowskiej, zawodów pucharowych czy ligi ogólnopolskiej. W squasha gra się już w ponad stu pięćdziesięciu krajach, trwają rozmowy na temat włączenia tej gry w grono dyscyplin olimpijskich. W Polsce ta ten sport systematycznie podbija serca coraz większej rzeszy ludzi. Mieszkańcy Kielc i okolic zapewne podzielą tę pasję.

Sport i morskie drapieżniki

Niezwykle rozrywkowo będzie również w Gin-Ger Sport Restaurant&Music Bar. To pierwszy i na razie jedyny taki lokal w kraju. Lokal, który na 480 m kw. będzie serwował kuchnię amerykańską w przepełnionej adrenaliną oprawie. Gin-Ger to restauracja dla miłośników sportu, na telebimach kibice będą mogli podziwiać swoje ulubione drużyny w akcji. Będą też mogli podpatrywać… rekiny.

– W naszym lokalu stanie największe w Polsce morskie akwarium z drapieżnikami o pojemności kilku tysięcy litrów – mówi Piotr Mikołajczyk, współwłaściciel spółki Amid Rest, która tworzy tę restaurację. – Nasza kuchnia będzie otwarta, ludzie będą widzieli, jak są przygotowywane posiłki. Na dodatek będzie to kuchnia obrotowa, kucharze będą stać na specjalnej platformie, która się będzie kręcić. Przygotowujemy również salę vipowską z osobą oddelegowaną do obsługi bawiących się w niej gości.

Wielka Scena Korony

W głównym atrium galerii zaprojektowana została wielka scena, na której będą organizowane koncerty muzyczne, pokazy mody, prezentacje, a nawet przedstawienia i spektakle. Galeria Korona będzie bowiem na dużą skalę łączyła aktywność kulturalną z działalnością komercyjną. Budowa takiego centrum to dobra wiadomość dla mieszkańców całego Województwa Świętokrzyskiego. Do galerii będzie się łatwo dostać z całego miasta i z regionu – obiekt bezpośrednio będą obsługiwały 23 linie autobusowe łączące wszystkie dzielnice Kielc, a w odległości zaledwie 500 m od Korony znajdują się dworce PKP i PKS.

Nie zapominajmy o zakupach, wszak Korona będzie królestwem wysublimowanego shoppingu. Marki, o których już wiadomo, że dostępne będą w kieleckiej galerii to m.in. pierwsze w województwie delikatesy Piotr i Paweł, sklepy sportowe Intersport, Adidas, Nike, Puma, Reebok, salony drogeryjne sieci Superpharm i Rossmann oraz wiele światowych sklepów modowych między innymi takich marek jak Camaieu, Orsay, Bugatti, Ecco Shoes, La Vantil, Yes, Caterina, Sesst, Apart, Bagatt, Ette Lou, Gatta, Pretty One, Big Star, Levi`s, Mustang, Vistula, Wólczanka, Bytom, Doramafi, Swiss, Pandora oraz wiele innych nie mniej ciekawych sklepów, z którymi finalizowane są właśnie rozmowy.

Całkowita powierzchnia obiektu to 93 tys. m. kw. Otwarcie centrum planowane jest na pierwszy kwartał 2012 r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu