Przejdź do treści

Bianor z nowymi projektami dla Makita

Bianor rozszerza swą współpracę z firmą Makita, światowym liderem rynku elektronarzędzi. Nowym polem współpracy jest wsparcie przez producenta z Białegostoku europejskiego oddziału Makita. Nowe zamówienia obejmują kilkanaście komponentów z tworzyw sztucznych.

Bianor produkuje obudowy dla Makita od 2006 roku. Współpraca pomiędzy firmami jest systematycznie rozwijana, polska spółka wyrobiła sobie opinię wiarygodnego dostawcy i równorzędnego partnera, w pełni zaangażowanego we wspólne projekty. Dowodem na to jest fakt, że kooperacja z Makita wykracza poza granice Europy – Bianor pracował również z inżynierami z centrali koncernu, mieszczącej się w Japonii, w mieście Anjō.

Jesteśmy w trakcie finalizacji form do pięciu nowych produktów dla Makita Romania, zakładu montującego najpopularniejsze wyroby firmy. Nasi inżynierowie byli zaangażowany w projekt od samego początku; od wczesnych szkiców, przez produkcję form, aż po dostosowanie do masowej produkcji – powiedział Hans de Haas, prezes Bianoru. – Największym wyzwaniem było zapewnienie skutecznej komunikacji i efektywnej współpracy w trójkącie Japonia – Polska – Makita Europe. Wszystkie trzy strony uznały, że to zadanie udało nam się zrealizować. Masowa produkcja tych części rozpocznie się w lipcu 2011 roku.

Pozytywna opinia japońskich inżynierów przyniosła kolejne zlecenia dla Bianoru. Tym razem firma zajmie się dziewięcioma elementami dla narzędzi elektrycznych. Sposoby pracy skuteczne przy poprzednich projektach, zostaną zastosowane i tym razem – pracownicy polskiej firmy będą wspierać zespół klienta już od wczesnych etapów designerskich, będą też zarządzać produkcją.

Możliwości inżynieryjne i produkcyjne Bianoru pozwoliły nam skrócić czas wprowadzania na rynek nowych narzędzi bez uszczerbku dla jakości produkcji. Zarówno nasi japońscy inżynierowie, jak i ekipy z Europy, lubią pracować z Bianorem, ponieważ są oni bardzo pomocni i elastyczni, a ponadto wprowadzają dobrą atmosferę pracy – powiedział Mahiro Banno, Dyrektor Generalny Makita Europe.

Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć i zaszczyceni komplementami, jakie otrzymaliśmy ze strony Makita. Miło jest obserwować, że nasi inżynierowie potrafią współpracować tak efektywnie z japońskimi kolegami przy pracy nad nowymi narzędziami. Sukces tkwi w naszych ludziach, ich kompetencji, umiejętnościach i pasji do tego, co robią. Słuchamy naszych klientów i robimy wszystko, by za każdym razem stanąć na wysokości zadania. Dzięki temu możemy rywalizować na rynku nie tylko cenami. Bianor stał się dla swoich klientów prawdziwą wartością – dodał Hans de Haas.

źródło/autor:TBT i Wspólnicy