Przejdź do treści

Wakacyjna Szkoła Kierowców Wyścigowych

Tagi:

Jesteś miłośnikiem świata motorsportu? Chciałbyś przekonać się jak to jest trenować na profesjonalnym torze, a przy okazji dobrze się bawić? Centrum Kartingowe Grand Prix w Blue City zaprasza na wakacyjny kurs kierowcy wyścigowego. Zajęcia rozpoczęły się w lipcu, a zakończą pod koniec sierpnia.

Spotkanie z kartingiem, będącym pierwszym etapem kariery większości gwiazd wyścigów F1, to nie tylko świetna zabawa, ale także nauka, która może zaprocentować w przyszłości. To propozycja dla młodych (od 4 do 18 lat) fanów motoryzacji, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z wyścigami samochodowymi.

Program Wakacyjnej Szkoły Kierowców Wyścigowych Centrum Kartingowego Grand Prix w Blue City składa się zarówno z zajęć teoretycznych, jak i praktycznych. Pozwalają one uczestnikom poznać i zrozumieć zachowania, a także reakcje, obserwowane często u kierowców największego światowego formatu. Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwają wykwalifikowani instruktorzy z wyścigowym doświadczeniem. Pomagają oni opanować uczestnikom nie tylko podstawy, jakimi są: właściwe hamowanie, przyspieszanie oraz pokonywanie zakrętów, ale także bardziej zaawansowane techniki jazdy.

Jako że ostatecznym celem większości młodych kierowców jest najczęściej rywalizacja w Formule 1, program nie zapomina także o tym aspekcie przygotowania. Eksperci Grand Prix przybliżaja uczestnikom Wakacyjnej Szkoły Kierowców Wyścigowych arkana F1 w trakcie specjalnie przygotowanych prelekcji.

Tor kartingowy Grand Prix może pochwalić się najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Profesjonalne bariery energochłonne uznanej na rynku firmy Fritzinger&Zimmermann minimalizują skutki błędów za kierownicą oraz związane z nimi ryzyko niemal do zera. Kaski, z których będą korzystać uczestnicy szkoły, to produkty renomowanej włoskiej firmy OMP, która dostarcza stroje zespołowi Lotus Renault, a w przeszłości zaopatrywała Ferrari czy legendarnego trzykrotnego mistrza świata F1 Ayrtona Sennę.