Przejdź do treści

Przeprowadzka? Remont? Zabezpiecz dobrze swoje rzeczy

Lato sprzyja przeprowadzkom i remontom. Nawet o 30% według danych firm przeprowadzkowych wzrasta w miesiącach letnich liczba zleceń transportowych. Wtedy też poszukujemy dodatkowej powierzchni, gdzie bezpiecznie moglibyśmy przechować meble i sprzęt domowy.

Na Zachodzie wiele osób decyduje się w takich przypadkach na usługę self storage. To samoobsługowe powierzchnie magazynowe, które także w Polsce zyskują coraz większe grono sympatyków.

Jeśli mamy małe mieszkanie, czas remontu może być wyjątkowo trudnym okresem. Często nie mamy gdzie przestawić mebli na czas prac. Jeśli nawet ustawimy je na środku pokoju i odpowiednio zabezpieczymy, będą nam przeszkadzały w swobodnej pracy remontowej. Może też zdarzyć się, że nawet zabezpieczone meble czy sprzęty ulegną przypadkowemu zniszczeniu lub zabrudzeniu. Brakuje nam pomieszczenia, gdzie moglibyśmy ulokować domowe sprzęty i meble. Dlatego też coraz częściej decydujemy się na ich tymczasowy wywóz z domu.

– Na czas przeprowadzki czy remontu mieszkania zabezpieczamy mienie klienta – mówi Konrad Kołodziej z firmy Autor Przeprowadzki. – Zapewniamy klientowi zarówno przewiezienie rzeczy, jak i komfortowe przechowywanie ich na dowolny okres czasu. Współpracujemy z firmami magazynowymi, które mają specjalnie przystosowane pomieszczenia do przetrzymywania domowych rzeczy.

Rzeczy powinny być składowane w odpowiednio przystosowanych magazynach. Na Zachodzie popularne jest przechowywanie mebli i sprzętu w samoobsługowych schowkach. Usługa self storage dostępna jest także w Polsce – w Poznaniu i Warszawie – i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

– Powierzchnie typu self storage dają możliwość przechowywania dowolnej liczby rzeczy bez względu na wielkość, kształt czy ciężar. Wynajmowane pomieszczenia mają bowiem różne powierzchnie i wysokości – mówi Dorota Sztuba, manager poznańskiego Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia. – Do komórek można wstawić także rzeczy, które wymagają odpowiedniej temperatury i wentylacji, gdyż w pomieszczeniach jest sucho i czysto. Nie musimy też obawiać się o swoje mienie. Obiekt jest całodobowo monitorowany.

Komórki do Wynajęcia mogą być także pomocne w trakcie przeprowadzki, gdy musimy opuścić aktualne lokum, a nowe mieszkanie nie jest jeszcze wykończone. Powierzchnia magazynowa przyda się również w przypadku, gdy przeprowadzamy się do miejsca, które pełni rolę tymczasową i spora część rzeczy nie jest nam chwilowo potrzebna.

– Właśnie teraz podczas wakacji obserwujemy większe zainteresowanie możliwością magazynowania rzeczy w przypadku relokacji – dodaje Konrad Kołodziej.

W sezonie letnim również Dorota Sztuba z Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia odnotowuje wzrost liczby klientów pytających o wynajmem powierzchni magazynowych na czas przeprowadzek.

– Z naszych komórek korzystają aktualnie osoby przeprowadzające się z mieszkania do domu lub zmieniające mieszkanie. Większość klientów, którzy zostawili u nas rzeczy na czas przeprowadzki, to małżeństwa i pary, które wybierają komórki o powierzchni 4-6 m2. Wśród przeprowadzających się są także studenci i single – tu popularna jest komórka jednometrowa, ale wysoka na 3 metry.

Po bezpiecznym przetransportowaniu rzeczy do samoobsługowego magazynu dostęp do wynajętej komórki posiada tylko najemca. Może on z niej korzystać o dogodnej dla siebie porze, gdyż poznańska firma zapewnia całodobowy dostęp do obiektu magazynowego.