Przejdź do treści

Nanotel SA ma kontrakt z Netią SA z zakresu telekomunikacji

Nanotel S.A. – wyspecjalizowana firma działająca w obszarze budownictwa dla telekomunikacji oraz systemów pomp ciepła – zawarła umowę z firmą Netia S.A. o wartości ponad 155 tys. zł netto.

Na mocy kontraktu Nanotel S.A. zbuduje ok. 5 km kanalizacji telekomunikacyjnej i światłowodowej we Wrocławiu. Termin zakończenia prac określono na 10 września br. W ostatnich tygodniach Spółka zawarła łącznie trzy inne kontrakty o wartości ponad 755 tys. złotych.

Netia S.A. jest niezależnym operatorem telefonii stacjonarnej w Polsce. Firma świadczy usługi telekomunikacyjne w tym telefoniczne usługi głosowe, usługi transmisji danych oraz usługi hurtowe.

„Wytężone miesiące naszej pracy, prowadzone w tym czasie rozmowy oraz negocjacje przyniosły długo oczekiwane rezultaty. W ciągu jednego miesiąca udało nam się podpisać cztery duże i prestiżowe dla nas kontrakty. Ponadto, coraz bardziej znaczący udział w przychodach osiąganych przez Nanotel mają realizacje z zakresu pomp ciepła. Obecnie mamy już dwadzieścia kilka umów na łączną kwotę ponad 800 tys. zł. Szacujemy, że do końca roku będzie tych umów ok. 40. Jeśli zaś chodzi o sektor inwestycji telekomunikacyjnych, to liczymy na dalszy trend ożywienia na rynku. ” – mówi Daniel Wojnarowicz, prezes zarządu Nanotel S.A.

Tylko w czerwcu br. Nanotel S.A. zawarł umowy z zakresu telekomunikacji z firmami: Netia SA, Telefonia Dialog SA, VATRA oraz kontrakt z firmą CES na prowadzenie prac instalacyjno-montażowych w zakresie budowy kanalizacji teletechnicznej na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

W opinii spółki Nanotel S.A. zawarte w ostatnim czasie umowy będą miały istotny wpływ na wzrost jej przychodów już w 2011 roku. Spółka do pierwszej połowy 2011 roku zabezpieczyła kontrakty na poziomie 86 proc. prognozy przychodów na br.

Aktualnie Nanotel S.A. posiada dwadzieścia jeden umów na realizację systemów pomp ciepła na łączną kwotę ok. 800 tys. zł netto, a także umowy na realizację projektów z zakresu budowy infrastruktury telekomunikacyjnej o łącznej przybliżonej wartości ponad 1,95 mln złotych.