Mireo wprowadza na polski rynek aplikację nawigacyjną GPS DON’T PANIC

Światowy lider technologii nawigacyjnej GPS firma Mireo, ogłosił wprowadzenie na polski rynek nowej aplikacji DON’T PANIC. Adresowana do polskiego użytkownika aplikacja to rozwiązanie typu turn-by-turn obsługiwane przez system operacyjny iPhone’a oraz popularnego Androida.

Dzięki zaawansowanym algorytmom, jakie zostały wykorzystane w funkcjonalności przeznaczonej do obliczania najkrótszej możliwej trasy, DON’T PANIC zmienia kompatybilnego z nią smartfona w niezwykle skuteczne narzędzie GPS, nawet stukrotnie szybsze od innych rozwiązań tego typu.

Dostępna w aplikacji funkcja intuicyjnego wyszukiwania pozwala jej użytkownikom znaleźć miejsce docelowe już po wprowadzeniu niepełnego adresu bądź samych tzw. „punktów zainteresowania” (POI). Dzięki mapom offline, dostępnym na terenie danego kraju razem z aplikacją, posiadanie bezprzewodowego dostępu do sieci czy pokrywanie kosztów roamingu nie są konieczne.

Aplikacja DON’T PANIC została zaprojektowana z myślą o osobach, które nie mają doświadczenia w obsłudze aplikacji nawigacyjnych, jak też doświadczonych ich użytkownikach.

Przyjazności i łatwości jej użytkowania towarzyszy precyzja zaimplementowanych rozwiązań. Szczególnie konkurencyjne wobec zastosowanych w podobnych aplikacjach GPS są fukcjonalności umożliwiające wyznaczanie trasy czy przeszukiwanie map i ich charakterystyk. Mireo dołożyło również starań, by głos polskiego lektora brzmiał przyjacielsko oraz naturalnie.

Map Polski do aplikacji dostarczyła polska Spółka Emapa, lider na krajowym rynku geoinformatyki. Gwarantuje to użytkownikom DON’T PANIC dostęp do godnych zaufania, najbardziej szczegółowych i aktualnych danych z czerwca 2011 roku. Aplikacja zawiera szczegółowe plany nawet niewielkich miejscowości, dokładne punkty adresowe, obrysy budynków, jak również bogatą bazę punktów zainteresowania.

DON’T PANIC to aplikacja dotykowa, która umożliwia użytkownikom swobodne i wygodne przesuwanie, powiększanie i obracanie map.

Nasi inżynierowie sięgnęli po kreatywne rozwiązania, aby stworzyć najszybszą, najbardziej inteligentną i najprostszą w użytkowaniu aplikację GPS na rynku. Razem z naszym partnerem, firmą Emapa, stworzyliśmy doskonałą ofertę dla klientów z Polski, mówi Leonardo Siladić, dyrektor generalny w Mireo.

Aplikacja w wersji dla użytkowników iPhone’ów jest dostępna w App store na stronie: http://itunes.apple.com/pl/app/mireo-dont-panic-poland/id441719762?mt=8. Wersję obsługującą system Android można znaleźć natomiast w Android Market: https://market.android.com/details?id=hr.mireo.dp.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu