Przejdź do treści

AktywnaJA – miejsce aktywnych mam

AktywnaJA to funkcjonalna platforma dla wszystkich kobiet, które nie tylko pragną realizować się jako matki, ale także chcą wykorzystać swój potencjał jako kobiety przedsiębiorcze. Serwis powstał, aby pomagać, informować i inspirować współczesne mamy, które mogą wyrazić tu nie tylko swoje spojrzenie na otaczający je świat, ale również znaleźć motywację i wsparcie w rozwiązywniu problemów i stojących przed nimi wyzwań.

Projekt „E-usługi dla kobiet wychowujących dzieci poprzez stworzenie portalu społecznościowego AktywnaJA.pl” jest finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Głównym celem projektu jest stworzenie funkcjonalnej platformy autopromocji AktywnaJA służącej wymianie pomysłów i informacji dla tych wszystkich, którzy szukają inspiracji do działań, nowych kontaktów czy pomocy.

„Projekt ma charakter innowacji produktowej – mówi Mateusz Juda, pomysłodawca i prezes zarządu spółki e-Prohumanity, realizującej projekt „E-usługi dla kobiet wychowujących dzieci poprzez stworzenie portalu społecznościowego AktywnaJA.pl”. – „Wprowadzamy serwis, który połączy w sobie różnorodne funkcjonalności. Poza modułem społecznościowym, portal składa się z dwóch części: informacyjno-rozrywkowej i komercyjnej. AktywnaJa nie jest więc zwykłym portalem społecznościowym, gdzie każdy internauta może założyć swój profil, prowadzić blog czy zamieszczać posty na forum. Nasi użytkownicy mogą również korzystać z takich opcji, jak narzędzia budowania własnego profilu biznesowego z opisem kompetencji i umiejętności zawodowych czy wskazaniem możliwych do zaoferownia usług. To wszystko po to, aby umożliwić użytkownikom AktywnaJA.pl jak najlepszą formę autopromocji.” – dodaje Mateusz Juda.

AktywnaJA ma ułatwić nawiązywanie i umacnianie relacji między użytkownikami, przede wszystkim pomiędzy mieszkającymi w tej samej okolicy. Ponadto umożliwia wyrażanie poglądów, wymianę opinii czy informowanie o eventach i ciekawych lokalnych wydarzeniach. Ułatwia wymianę doświadczeń dotyczących dzieci, najnowszych trendów w ich wychowaniu oraz ciekawych pomysłów na wspólną aktywność.

„AktywnaJA ma być również miejscem, gdzie wychowujący dzieci mogą wymieniać się wrażeniami i opiniami na temat różnych usług i produktów – mówi Edyta Strugała, project manager.- „Zależy nam, aby AktywnaJA wynosiła znajomości poza Internet, pomagała rodzicom w spotkaniu się w realnym świecie, ale przede wszystkim ułatwiała powrót do aktywności zawodowej” – podkreśla Edyta Strugała.

AktywnaJA ma przede wszystkim inspirować do podjęcia aktywności, stwarzając możliwość zaspokojenia aspiracji, osobistych ambicji i podejmowania dodatkowych zajęć niekolidujących z wychowaniem dziecka. Służąc budowaniu relacji i dynamicznej wymianie wiedzy, doświadczeń i praktycznych rad, AktywnaJA oferuje możliwość tworzenia swoistej, wielopłaszczyznowej sieci.

„Dziś trudno nie doceniać siły Internetu i jego roli w kontaktach międzyludzkich – zauważa Mateusz Juda. – „Pomysł na portal AktywnaJA zrodziło życie i obserwacja młodych mam, które nie rezygnując z macierzyństwa, chcą w dalszym ciągu rozwijać się zawodowo, spełniając marzenia i poszerzając zainteresowania. Właśnie dla takich aktywnych, otwartych kobiet, jak one, jest AktywnaJa. Aby dokonać rejestracji, wystarczy wejść na www.aktywnaja.pl i podać kod dostępu aktywnaja” – zachęca Mateusz Juda.

źródło/autor: AktywnaJA.pl