Shopping w Paryżu w wersji dla wybranych

Paryż to jedno z najpopularniejszych miast Europy. Tysiące turystów odwiedzają go codziennie, by poczuć jego klimat i smak. Są jednak miejsca mniej znane, które trudno znaleźć w popularnych przewodnikach, mimo to świadczące o wyjątkowości tego miasta i będące namacalnym przykładem słowa luksus.

Ponad 150 muzeów, 30 milionów turystów rocznie, setki polecanych przez przewodniki miejsc i kolejki, by je zobaczyć. Warto jednak poznać Paryż z innej, bardziej wysublimowanej strony. Jest on bowiem stolicą luksusu, gdzie znaleźć można wyjątkowe sklepy, butiki i marki, których tradycja sięga kilkunastu pokoleń wstecz.

„Sztuka życia polega na tym, by smakować je w każdym calu i na najwyższym poziomie. Takie miasta jak Paryż dają nam pod tym względem niesamowite możliwości. Dlatego szukamy wyjątkowych ludzi i ekskluzywnych miejsc, które najpierw sami dokładnie poznajemy, by następnie polecić naszym czytelnikom to co najlepsze” – mówi Magdalena Gałka redaktorka Milesaway Travel, prestiżowego magazynu o podróżach.

Ekskluzywne meble, ręcznie robione okulary lub biżuteria, buty szyte na miarę czy perfumy dobrane do osobowości, to tylko niektóre z propozycji, jakie można znaleźć w Paryżu w trakcie dnia, przeznaczonego na zakupy. Są jednak miejsca oferujące taki asortyment, jednak niebędące zwykłymi galeriami handlowymi. To sklepy, w których oddajesz się swoistej podróży w przeszłość, bowiem każde z nich kryje za sobą niezwykłe historie ludzi z pasją.

Amarante przy Rue de Prony to z pozoru skromny lokal, w którym znaleźć można meble, lampy, lustra i inne bibeloty. Nie są to jednak antyki. To starannie odtworzone elementy wyposażenia wnętrz, które były w powszechnym użyciu głównie w XVIII wieku, zainspirowane wzornictwem francuskim i włoskim z tego okresu. To wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju przedmioty, które znalazły entuzjastów nie tylko w Europie, ale i za oceanem: w Australii czy Kanadzie.

Niewątpliwym przeżyciem będzie odwiedzenie domu Boucheron, który od 1893 roku oferuje piękną i ekskluzywną biżuterię. To marka znana z wyjątkowego wzornictwa, ale także z ciekawych rozwiązań technicznych, jak stworzenie zapięcia łączącego bransoletę z obudową mechanizmu zegarkowego. Jej miłośnikami byli maharadża Sir Bhupinder Singh of Patiala, car Aleksander III, królowa Farida z Egiptu czy Reza Szach Pahlavi – szach Iranu. Obecnie jest to marka bardzo popularna wśród celebrytów, której miłośniczkami są m.in.: Cameron Diaz, Nicole Kidman, Jodie Foster czy Katie Holmes.

To tylko niektóre z wyjątkowych miejsc na mapie Paryża, które poleca Milesaway Travel. Każde z nich to podróż do przeszłości, by poznać historię miejsc, gdzie rodziła się marka i ludzi, którzy ją tworzyli. To także wyprawa w zachwycający świat luksusu.

Więcej informacji na temat luksusowych miejsc na zakupy w Paryżu znaleźć można w najnowszym numerze „Milesaway Travel” oraz na stronie www.milesawaytravel.pl.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu