Przejdź do treści

Janmedia przeanalizowało serwis szerokikadr.pl dla NIKON Polska

Janmedia rozpoczęło współpracę z NIKON Polska od wykonania analizy użyteczności portalu edukacyjnego poświęconego fotografii szerokikadr.pl.

Portal szerokikadr.pl to największy serwis edukacyjny, dedykowany amatorom i entuzjastom fotografii, w Polsce. Jest to ciekawa propozycja zarówno dla chcących nauczyć się podstaw fotografowania, jak i dla tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na ten temat. Uczy, inspiruje i łączy dzięki zróżnicowanej zawartości, podzielonej na:

  • Poradnik – zawierający artykuły pogrupowane względem stopnia zaawansowania użytkownika i tematów w nim omawianych.
  • Inspiracje – to baza linków do ciekawych prac, artykułów i stron.
  • Fotograf miesiąca – w tej części prezentowane są wywiady z znanymi fotografami w ramach cyklu “Fotograf miesiąca”. Każdy z nich wyznacza zadanie fotograficzne do wykonania, które w ramach konkursu jest wynagradzane sprzętem fotograficznym Nikon-a.
  • Moje Konto – to centrum zarządzania profilem użytkownika.

Chcąc sprawdzić ergonomię i użyteczność serwisu NIKON Polska zdecydował się przebadać go metodą analizy eksperckiej. Głównym celem badania była ocena serwisu pod kątem usability i intuicyjności z punktu widzenia użytkownika. W jej efekcie NIKON Polska chciał dowiedzieć się jak użytkownicy strony szerokikadr.pl korzystają z jej zawartości oraz czy i na jakie napotykają trudności. W czasie realizacji badania została sprawdzona struktura serwisu, intuicyjność nawigacji, dostępne funkcjonalności, a także treści i grafika.

Z przeprowadzonej, przez dwóch niezależnych ekspertów usability z Janmedia analizy, powstał interaktywny raport zawierający wnioski, opis problematycznych elementów, oraz możliwe sposoby ich rozwiązania. Już nie długo będzie można zobaczyć efekty.