Baltic Aviation Academy łączy siły z CAE

Baltic Aviation Academy, litewskie centrum szkoleń lotniczych z siedzibą w Wilnie, podpisało porozumienie z CAE, wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie modelowania i symulacji dla lotnictwa cywilnego i wojskowego. BAA będzie w pierwszej kolejności korzystać z symulatorów pełnego lotu należących do CAE oraz kursów na różne typy samolotów.

BAA wynajmie od CAE symulator pełnego lotu Airbusa A320 i przeniesie go do Wilna. CAE będzie również świadczyć usługi szkoleniowe dla klientów BAA w swoich Centrach Szkoleń w Amsterdamie (Holandia), Brukseli (Belgia), Londynie (Wielka Brytania) i Madrycie (Hiszpania). Umowa koncentruje się na wykorzystaniu zalet techniki szkoleniowej CAE oraz sieci szkoleniowej przez linii lotnicze z Rosji z Europy Wschodniej

– Naszym celem jest zaoferowanie rosyjskim i wschodnioeuropejskim liniom lotniczym najlepszych możliwości szkoleniowych, a połączenie sił ze światowym liderem w zakresie technologii symulacyjnych oraz szkoleń pozwala nam podnieść poziom oferowanych przez nas usług – mówi Egle Vaitkeviciute, dyrektor naczelna Baltic Aviation Academy. – Dodatkowo nasi klienci zyskają dostęp do rozległej globalnej sieci szkoleniowej CAE – podkreśla Vaitkeviciute.

Baltic Aviation Academy jest Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego w zakresie podstawowej nauki pilotażu (FTO) oraz szkoleń na określony typ samolotu (TRTO), działającym na podstawie zezwolenia litewskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Certyfikaty wydawane przez BAA są automatycznie uznawane na obszarze obowiązywania standardów JAA/EASA. Baltic Aviation Academy jest również uznawane przez władze lotnicze Rosji, Ukrainy, Kazachstanu, Kirgistanu i Tadżykistanu.

– Rynek usług dla lotnictwa komercyjnego w Europie Wschodniej rośnie bardzo szybko, a połączone siły BAA i CAE pozwolą stworzyć szeroką i atrakcyjną ofertę dla linii lotniczych z regionu – mówi Jeff Roberts, Prezes Grupy CAE. – Współpraca z BAA to kolejny przykład elastycznego podejścia CAE do klientów i partnerów w celu stworzenia najszerszej w branży oferty symulacji i szkoleń, łatwo dostępnej i doskonale dopasowanej do indywidualnych wymagań klienta.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu