„System Domestos” – najskuteczniejszy sposób na higieniczną czystość w łazience

Nie mamy czasu na sprzątanie toalety każdego dnia. Codzienne obowiązki: praca, troska o dzieci, dodatkowe zajęcia sprawiają, że potrzebujemy skutecznej pomocy, aby w naszej łazience było naprawdę czysto i by chronić najbliższych przed zarazkami. Jednocześnie przestrzeganie zasad higieny każdego dnia to sprawa kluczowa – od tego zależy zdrowie nasze i naszych domowników. W odpowiedzi na te potrzeby Domestos proponuje podejście „systemowe” – płyn do toalet raz w tygodniu, na co dzień kostka.

Zdarza się, że zajmujemy się sprzątaniem łazienki dopiero wówczas, kiedy widzimy, że jest wyraźnie brudna. Niestety nawet, gdy wygląda czysto, mogą znajdować się w niej miliardy zarazków. Osadzają się na ściankach muszli toaletowej, desce sedesowej czy spłuczce. Rozprzestrzeniają się w błyskawicznym tempie po całej łazience – zwłaszcza wtedy, gdy nie opuszczamy deski sedesowej podczas spuszczania wody. Właśnie wtedy bakterie rozprzestrzeniają się nawet na odległość 2 metrów i mogą osiadać na mydelniczce, kostce mydła, szczoteczce do zębów, na ręcznikach i innych łazienkowych przedmiotach. Należy zatem pamiętać o opuszczaniu deski sedesowej przed spuszczeniem wody oraz o regularnej  dezynfekcji toalety.

Zdaniem eksperta dra n.med. Patryka Tarki, adiunkta Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego: Nie dajmy się zwieść powszechnemu przekonaniu, że drobnoustroje „swoje” są nieszkodliwe. Nie jest to do końca prawdą. Badania naukowe pokazują, że kluczową rolę w przenoszeniu takich infekcji, jak grypa, przeziębienie czy zakażenia żołądkowo-jelitowe wywoływane np. przez rotawirusy i norowirusy odgrywają skażone powierzchnie tzw. kontaktowe, czyli dokładnie te, których dotykamy. Drobnoustroje mogą długo pozostawać aktywne na powierzchniach np. rotawirusy i wirusy zapalenia wątroby typu A – nawet do 60 dni. Dlatego dbałość o czystość i regularne sprzątanie to sposób na zdrowy i bezpieczny dom.

Aż 50% zarazków i bakterii w łazience pochodzi właśnie z toalety.

Do dezynfekcji toalety najlepiej podchodzić „systemowo” – używajmy kostki toaletowej Acti-Blitz codziennie, a raz w tygodniu płynu czyszcząco-dezynfekującego np. Domestos 24H. To pomoże zapewnić nie tylko higieniczną czystość w toalecie, ale także zdrowie oraz bezpieczeństwo wszystkim domownikom.

Płyn czyszcząco-dezynfekujący Domestos 24H dzięki gęstej formule skutecznie dezynfekuje, zabijając wszelkie gatunki bakterii, wirusów i grzybów, tworzy na ściankach muszli warstwę ochronną, która na wiele godzin uniemożliwia rozwój kolejnych pokoleń bakterii.  Jego stosowanie zapobiega rozpylaniu bakterii podczas spłukiwania wody w toalecie, zapewniając bezpieczeństwo całej rodzinie.

Z kolei kostka toaletowa Domestos Acti-Blitz nie tylko odświeża toaletę, ale przede wszystkim charakteryzuje się niezawodną formułą, pozwalającą pozbyć się bakterii w Twojej toalecie. Przy każdym spłukaniu wody kostka Domestos Acti-Blitz czyści toaletę, odświeża ją oraz skutecznie walczy z bakteriami. Używana na co dzień w połączeniu z płynem czyszcząco-dezynfekującym Domestos 24H stosowanym raz w tygodniu, zapewnia kompleksową dezynfekcję toalety i bezpieczeństwo wszystkim domownikom.

źródło/autor: Walk&Talk

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu