Przejdź do treści

COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL „Czas zwycięzców”. II Runda zbliża się wielkimi krokami!

Powoli odliczamy tygodnie do II Rundy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Runda w Nowej Dębie dowiodła, że zawodnicy mogą spodziewać się naprawdę trudnych i emocjonujących odcinków specjalnych. Pomorskie tereny to również ambitny rejon dla off-roaderów. To ostatni moment, kiedy mogą przygotować swoje maszyny, by stanąć w szranki z rywalami.

Tegoroczna II Runda COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL zostanie rozegrana na trudnych, morenowych terenach Pomorza, w miejscowościach Choczewo i Salino, w dniach 19-20 sierpnia 2011. Znajdują się tam liczne wąwozy, błotne rewiry – miejsca, które były świadkami niejednych wzlotów i upadków.

Tomasz Konik, kierownik trasy: Piękne okolice Kaszub to tereny, na których zawodnicy z pewnością nie będą mogli się nudzić. Znajdują się tutaj liczne jazy, kamieniste zbocza, z pewnością nie zabraknie również błota. Trasa liczy aż 90 km, a składają się na nią 22 próby przejazdu o łącznej długości 18 km. Przyciąga nas też tutaj niezwykła atmosfera oraz zawsze przyjaźnie nastawieni mieszkańcy Choczewa i jego okolic.

Każda runda składa się z prologu, na podstawie którego ustalana jest kolejność startu poszczególnych załóg do odcinka nocnego i dziennego. Zawodnicy, oprócz tego, że muszą wykazać się niezwykłymi umiejętnościami prowadzenia pojazdu na samej trasie, to dodatkowo poddawani są licznym próbom przejazdu, po otaśmowanym terenie. Rywalizacja będzie odbywać się w dwóch klasach Adventure i Extreme. Pierwsza runda przyniosła zwycięstwo załodze Robert Kufel/Dominik Samosiuk, startującej w klasie Extreme. W klasie Adventure, pierwsze miejsce przypadło w udziale Jackowi Majcherowi wraz z pilotem Michałem Stolarskim. Jak potoczy się II Runda, o tym będzie można przekonać się już wkrótce.

Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL: www.puchar.off-road.pl oraz profilu na Facebooku. Ten najpopularniejszy na świecie portal społecznościowy skupia miłośników Rajdu i pozwala im dowiedzieć się wielu rzeczy, zanim jeszcze pojawią się one w oficjalnych informacjach. Dodatkowo na Facebooku toczą się dyskusje o wszystkim, co związane jest z Pucharem (aby znaleźć Rajd na Facebooku, wystarczy w wyszukiwarce portalu wpisać „PUCHAR POLSKI OFF-ROAD PL”).

W tym roku rozgrywana jest 11. edycja Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Puchar to najstarszy i najbardziej prestiżowy cykl rajdów 4×4 w Polsce. Sponsorem tytularnym tegorocznych rozgrywek jest firma COVAL, a oficjalna nazwa cyklu to COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL. Puchar Polski OFF-ROAD PL jest organizowany nieprzerwanie od 2001 roku. Od kilku lat załogi rywalizują ze sobą podczas trzech rund. Każda runda rozpoczyna się prologiem, a następnie zawodnicy mają do pokonania dwa etapy: nocny i dzienny. Załogi startujące w Pucharze Polski OFF-ROAD PL są klasyfikowane oddzielnie w każdym etapie rundy według sumy czasów przejazdu (wszystkich odcinków etapu, na których obowiązuje pomiar czasu) oraz z uwzględnieniem regulaminowych kar. Klasyfikacja końcowa dokonywana jest na podstawie sumy punktów z klasyfikacji etapów danej rundy. W Pucharze Polski zawodnicy zmagają się w klasach o różnym stopniu trudności: Extreme i Adventure. Klasa Extreme jest przeznaczona dla najbardziej doświadczonych zawodników. Wymaga odpowiednio przygotowanych samochodów, wyposażonych m.in. w klatki bezpieczeństwa i wyciągarki. Klasa Adventure to już łatwiejsze trasy i samochody konstruowane na bazie aut seryjnych z ograniczoną ilością przeróbek.

Organizatorami COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL są redakcja OFF-ROAD PL Magazyn 4×4 oraz Polskie Stowarzyszenie OFF-ROAD. OFF-ROAD PL Magazyn 4×4 to jedyny w Polsce miesięcznik w całości poświęcony tematyce off-roadowej (samochody terenowe, SUV-y, quady). Magazyn jest obecny na rynku od 1999 roku. Polskie Stowarzyszenie OFF-ROAD powstało w 2008 roku i jest członkiem rzeczywistym Polskiego Związku Motorowego. Zrzesza miłośników polskiego off-roadu i działa na rzecz spopularyzowania tej młodej dyscypliny sportu motorowego.