Przejdź do treści

Sposób na franka w Alior Banku

Nerwowa sytuacja na rynku walutowym a w szczególności rajd kursu CHF/PLN nie dla wszystkich musi być powodem do zmartwienia. Klienci Alior Banku mogą kontrolować koszty koniecznych comiesięcznych przewalutowań lub nawet zarabiać na zmianach kursów walut. Alior Bank w trosce o klientów przygotował w swojej ofercie trzy rozwiązania.

Konto oszczędnościowe „Kantor”

Usługa dedykowana dla klientów spłacających kredyty we frankach szwajcarskich. Korzystanie z usługi jest bardzo proste, każda wpłata gotówkowa lub przelew na konto „Kantor” zamieniana jest automatycznie na walutę CHF po preferencyjnym kursie. Posiadacz konta może dokonywać wielu wpłat w miesiącu, dzięki czemu ogranicza swoje ryzyko kursowe. Klient może również na dwa sposoby wypłacić środki z konta: pobierając gotówkę lub wykonując przelew do innego banku. Koszt przelewu to jedyne 5 PLN. Usługa dedykowana jest dla płatności do 5.000 CHF. Konto prowadzone jest bezpłatnie.

Więcej szczegółów na stronie:

http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/konta_oszczednosciowe/kantor

Autodealing

Usługa online skierowana do firm, która umożliwia dokonywanie operacji walutowych,
z zastosowaniem preferencyjnego kursu wymiany, pobieranego w trybie online.
Aby korzystać z możliwości przewalutowań klient musi posiadać dwa rachunki bieżące w dwóch różnych walutach oraz mieć dostęp do bankowości internetowej. Kurs walutowy ustalany jest on-line na podstawie stawek rynkowych. Klient ma kontrolę kiedy i po jakim kursie dokona zamiany waluty. Dodatkowo usługa Autodealing umożliwia zakładanie lokaty negocjowane od 1 do 365 dni, jak również dokonywać zamiany waluty na termin w przyszłości. Usługa jest odpłatna – 7 PLN miesięcznie i obsługuje waluty PLN, CHF, EUR, USD, GBP. Usługa dedykowana jest dla płatności powyżej 5.000 PLN.

Szczegóły na stronie: http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/konta_osobiste/konto_z_lokata_nocna/towarzyszace

Alior Trader

To pierwsza na rynku polskim platforma ECN. Platforma dedykowana jest klientom
o zaawansowanej wiedzy rynkowej. Dzięki tej usłudze można otwierać długie lub krótkie pozycje w walutowych kontraktach terminowych lub futures jak również zawierać kontrakty na różnice kursowe (CFD). Stroną transakcji jest jeden z dwunastu globalnych banków inwestycyjnych współpracujących z Alior Bankiem. Transakcje kupna sprzedaży zawierane są bez pośredników po najlepszej rynkowej cenie. Klient ponosi tylko koszt prowizji za transakcję, która wynosi jedynie 0,50 USD za każde 10 000 USD przez pierwsze 2 miesiące od aktywowania usługi.

Szczegóły na stronie: http://www.trader.aliorbank.pl/

Zachęcamy do korzystania z usług Alior Banku.