Przejdź do treści

Polski Smok i Park Jurajski w Cuprum Arena

Cały świat mówi o tym, że odkrycia polskich naukowców zmieniają pogląd na teorie ewolucji poszczególnych zwierząt… Już w tę sobotę sensacyjne odkrycia archeologiczne zostaną zaprezentowane w Cuprum Arena w Lubinie. Naukowcy odsłonią tu jedyną na świecie rekonstrukcję nowego gatunku dinozaura, który został znaleziony w Polsce!

Prezentacja rekonstrukcji Smoka z Lisowic to główna część imprezy, która będzie trwała w Cuprum Arena do połowy sierpnia. Inauguracja już w tę sobotę o godz. 15.00, kiedy to zostanie odsłonięta pierwsza rekonstrukcja Polskiego Smoka z Lisowic i otwarta wystawa „Tropem Dinozaurów”. A wszystko podczas spotkania z wybitnymi paleontologami i odkrywcami.

Konferencję Paleontologiczną prowadzić będą znani za granicą polscy eksperci, którzy dokonali tych wiekopomnych odkryć – profesor Piotr Węgierek oraz doktor Tomasz Sulej.

– Wybitni paleontolodzy omówią swoje najnowsze odkrycia, jakich dokonali w Polsce, a także podczas wypraw zagranicznych – mówi Ewa Sienko, manager do spraw marketingu galerii Cuprum Arena. – Opowiedzą o odkopanym na Górnym Śląsku przodku groźnego Tyranozaura Rexa, a także m.in. o najmłodszym i największym na świecie dicynodoncie oraz o pradinozaurze pochodzącym sprzed 230 mln lat.

Patronat nad wydarzeniem objęła Polska Akademia Nauk oraz „National Geographic”.

Do końca lipca w Cuprum Arena będzie można podziwiać Smoka z Lisowic oraz oryginalne kości dinozaurów i skamieliny. Cuprum Arena, aby uświetnić tak wielkie wydarzenie, zadbała też o najmłodszych. Na miesiąc część galerii przemieni się w niesamowity Park Jurajski. Będzie tu można podziwiać ruchome figury dinozaurów: Tyranozaura Rexa, Deinonych oraz Triceratopsa. Będzie też mały T-Rex, Szanszuanozaur, Apatoraur oraz Muszaur.

– W strefie rekreacyjnej dzieci będą mogły pobujać się na trzech ruchomych figurach dinozaurów: Dilofozaur, Apatozaur i T-Rex – mówi Ewa Sienko i zaprasza całe rodziny do odwiedzenia tej pouczającej ekspozycji. – Efektownych atrakcji będzie więcej.

źródło/autor: Cuprum Arena