Mobile Experts ukończyło aplikację mobilną na platformie Android dla portalu Nasza Klasa

Aplikacja NK na system Android adresuje ostatni duży segment polskiego rynku mobilnego, na którym nie byliśmy jeszcze obecni. Już około 10 proc. użytkowników, korzystających z mobilnych wersji portalu, stanowią właściciele telefonów opartych na tym systemie operacyjnym.

Ze względu na szybki wzrost tej grupy planujemy dalszy rozwój naszej aplikacji i poszerzanie jej o nowe funkcjonalności”  – mówi Michał Pawlik – marketing manager ds. mobile.

Krakowska Spółka jest głównym partnerem technologicznym największego w Polsce portalu społecznościowego. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy udostępniono wersje przeglądarkowe Lajt, Windows Mobile, Nokia, Java oraz iPhone.

Globalny sukces smartfonów z systemem operacyjnym Android powoli ma odzwierciedlenie również na polskim rynku, gdzie coraz większa liczba klientów nabywa właśnie telefon z Androidem.

W tym momencie NK Mobile, ciesząca się bardzo duża popularnością nie tylko wśród najmłodszych użytkowników portalu, ma pokrycie dla praktycznie całego rynku telefonów komórkowych w naszym kraju.

Cieszymy się, że wykorzystując nasze rozwiązanie, oparte o zaawansowany autorski system, jakim jest Platforma Usług Mobilnych Aplikacji (PUMA), który to pozwala na bardzo efektywne budowanie serwisów i usług mobilnych, mogliśmy zakończyć sukcesem kolejny projekt – mówi Krzysztof Cetnarowski Wiceprezes Zarządu Mobile Experts.

Aplikacja dedykowana dla systemu Android jest częścią integralnego systemu łączącego w sobie wszystkie aplikacje mobilne Naszej Klasy. Użytkownicy Androida mają do dyspozycji intuicyjny, atrakcyjny w wyglądzie i funkcjonalności interfejs, pozwalający w szybki sposób wykonywać akcje na portalu.

Jedną z najciekawszych funkcji jest możliwość wykonywania zdjęcia za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie i dodawania wykonanego zdjęcia do galerii – od tego momentu będzie ono widoczne dla użytkowników logujących się do portalu z komputerów.

Od strony procesowej projekt był prowadzony zgodnie z zasadami Agile. Aplikacja była oddawana w cyklach iteracyjnych, a klient odbierał wyniki prac na cyklicznych spotkaniach podsumowujących iteracje – mówi Tomasz Manugiewicz Business Project Manager prowadzący projekty dla Naszej-Klasy z ramienia Mobile Experts.

Oczywiście bazując na pozytywnych doświadczeniach ze wzajemnej współpracy planujemy dalszy rozwój NK Mobile – dodaje Robert Geruszczak Dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu Mobile Experts.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu