Przejdź do treści

Tradis rozwija obsługę klientów sieciowych

Tradis – należący do Grupy Handlowej Emperia – nieustannie rozwija współpracę z klientami sieciowymi. Spółka już od roku współpracuje m.in. ze stacjami benzynowymi Orlen i Bliska oraz siecią MarcPol. Obecnie Tradis obsługuje ponad 10.000 sieciowych punktów sprzedaży, z czego aż 8.800 jest realizowane na rzecz sieci posiadających powyżej 100 sklepów. Wśród współpracujących sieci handlowych znajdują się różnorodne formy działalności handlowej, od sieci sklepów i supermarketów, przez sieci franczyzowe i stowarzyszenia kupieckie, aż po sieć partnerską spółdzielni Społem.

Już od roku Tradis jest kluczowym dostawcą do 1.400 sklepów stacji Orlen oraz Bliska. Umowa z PKN ORLEN to przykład wykorzystania skali Tradisu do współpracy z dużymi podmiotami, prowadzącymi działalność detaliczną na terenie całego kraju. Ogromne znaczenie ma tu nowoczesny system elektronicznych zamówień, który Tradis wykorzystuje już od kilku lat oraz doświadczenie w obsłudze serwisowej, z dowozem do klienta. Wieloletnie doświadczenie oraz najwyższa jakość świadczonych usług owocuje kolejnymi kontraktami z sieciami detalicznymi, takimi jak np. MarcPol.

„Spółka Tradis nieustannie rozwija zaplecze informatyczne, aby zaoferować swoim klientom najlepszy system dystrybucji w kraju. Jesteśmy pionierami w dziedzinie zastosowania obiegu faktur elektronicznych. Nasze nowatorskie rozwiązania – w połączeniu z efektem skali – dają obustronne korzyści zarówno operacyjne, jak i finansowe. Zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni przez duże sieci, to dowód naszych wysokich kompetencji, co daje podstawy do optymistycznych prognoz na przyszłość. Przewidujemy dalszy rozwój świadczonych przez nas usług i nawiązywanie współpracy z kolejnymi, dużymi sieciami w Polsce” – mówi Jarosław Wawerski, prezes zarządu Tradis.

Tradis chce stać się kluczowym dostawcą dla stacji benzynowych. W tym celu spółka powołała wyspecjalizowany dział petro, który czuwa nad ofertą oraz jakością oferowanych usług. Tradis gwarantuje najwyższy poziom usług, 98% realizację zamówień, terminowość dostaw i nowoczesny system informatyczny. Szereg nowatorskich rozwiązań – w tym najnowsze, takie jak karta identyfikacyjna połączona z rozbudowanym programem lojalnościowym – pozwala obniżyć koszty operacyjne zarówno po stronie dystrybutora, jak i odbiorcy.

Jan Jurkiewicz Plus s.j., właściciel stacji Orlen w Porosłach k. Białegostoku: „Z Tradisem współpracuję już od 14 lat. Sama ta liczba świadczy o moim dużym zaufaniu do tego dystrybutora. Przede wszystkim cenię sobie szeroki asortyment, jaki oferuje Tradis. Dla każdej placówki ważna jest także kompletność i terminowość dostaw czy szybkość rozwiązywania ewentualnych reklamacji. Ten egzamin Tradis zdaje na szóstkę. Nie bez znaczenia jest także różnorodność sposobów zamówienia towarów. Dla mnie to realna oszczędność czasu.”

Grupa Dystrybucyjna Tradis prowadzi sprzedaż hurtową dóbr FMCG przez magazyny Cash&Carry i Centra Dystrybucji rozlokowane w całej Polsce. Wśród współpracujących ze spółką sieci znajdują się: supermarkety, sieci franczyzowe, stowarzyszenia kupieckie oraz PSS Społem. Szeroki asortyment towarów, atrakcyjne warunki handlowe, nowoczesne systemy IT, niezawodna i tania logistyka czynią z Grupy Dystrybucyjnej Tradis wiodącego partnera handlowego dla wszystkich polskich sklepów.

Tradis jest także strategicznym partnerem Spółdzielni Społem i współorganizuje nowoczesny handel spółdzielczy w Polsce. W jego strukturach znajduje się PSD – Partnerski Serwis Detaliczny dedykowany tym odbiorcom. W ramach PSD wiosną tego roku rozpoczęła działalność nowa sieć handlowa GAMA. Docelowo sieć będzie miała zasięg ogólnopolski i podstawą jej rozwoju będą istniejące już sklepy spółdzielni Społem.

Regularnie prowadzony monitoring satysfakcji klientów wskazuje, że ponad 80% odbiorców pozytywnie ocenia współpracę z Tradisem. Najwyższe oceny uzyskały:

  • poziom obsługi w hurtowniach
  • efektywność rozwiązywania problemów
  • oraz dostępny asortyment.

Badania potwierdzają, że placówki Tradisu cieszą się dużą lojalnością klientów. Jakość dostaw pozytywnie ocenia aż 90% ankietowanych, natomiast terminowość 81% respondentów. Dowodem na potwierdzenie najwyższej jakości usług, jakie oferuje Tradis, jest przyznanie przez klientów nagrody „Złoty Paragon” w kategorii „Lider dystrybucji FMCG”.

Grupa Dystrybucyjna Tradis jest organizatorem sieci franczyzowych sklepów i supermarketów o różnorodnych formatach, dostosowanych do oczekiwań i potrzeb polskich konsumentów. Spółki franczyzowe Tradisu tworzą cenione przez klientów sieci Lewiatan, Groszek, Koliber, Euro Sklep i Milea.