Przejdź do treści

Starbucks otworzy swoją kolejną kawiarnię w centrum Warszawy

Starbucks Corp. otworzy wkrótce nową kawiarnię w centrum Warszawy. Będzie to kolejny krok w planach rozwoju tej sieci na świecie.

Operatorem warszawskiej kawiarni będzie AmRest Coffee, joint venture pomiędzy firmami Sturbucks International Inc. i filią AmRest Sp. z o.o.

Kawiarnia o powierzchni 240 m kw. będzie zlokalizowana na parterze biurowca Warsaw Financial Centre na ul. Emilii Plater. Starbucks był reprezentowany w tej transakcji przez firmę doradczą CB Richard Ellis.

„Jesteśmy bardzo dumni z reprezentowania Starbucks w tej transakcji. Wierzymy, że jest to znak, że rynek kawiarniany w Polsce rozwija się szybciej niż inne segmenty sektora HoReCa (usługi hotelarskie, restauracyjne i kawiarniane)” powiedziała Magdalena Frątczak, Dyrektor działu powierzchni handlowych w CB Richard Ellis.

„Starbucks otworzyła już kawiarnie w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku i jest w trakcie szukania najlepszych lokalizacji w innych kluczowych miastach w Polsce” dodała Magdalena Frątczak z CB Richard Ellis.

Starbucks i AmRest utworzyło partnerstwo w Polsce w 2007 roku. AmRest zarządza również KFC, Pizza Hut i Burger King w Europie Środkowo-Wschodniej.

Starbucks z siedzibą w Seattle w USA posiada ponad 1600 kawiarni w 30 krajach w Europie, Środkowym Wschodnie i Afryce.