Przejdź do treści

NMS200 2.2 – globalne zarządzanie siecią

NETGEAR wprowadza nową wersję oprogramowania do zarządzania lokalną siecią. Wersja 2.2 umożliwia administrowanie przełącznikami zarządzalnymi oraz przełącznikami z serii Smart. Zarządzanie może odbywać się z każdego komputera przyłączonego do sieci.

NetworkManagement System 200 pozwala zoptymalizować wydajność sieci poprzez kontrolę ruchu przepływającego przez urządzenia NETGEAR. Dzięki oprogramowaniu możliwe jest konfigurowanie i monitorowanie struktury sieci wyposażonej nawet w kilkaset urządzeń. W ten sposób administratorzy mogą zaoszczędzić czas jaki poświęcają na administrację, zmniejszyć liczbę popełnianych błędów oraz zwiększyć efektywność.

Za pomocą łatwego w obsłudze graficznego interfejsu, administratorzy są w stanie automatycznie tworzyć kopię zapasową, przywracać i porównywać ustawienia urządzeń sieciowych, eliminując przy tym błędy powstające w wyniku ręcznej konfiguracji.

NMS200 potrafi „zbierać” i analizować w czasie rzeczywistym wydajność urządzeń, wskazując aktualne i historyczne wyniki. Na podstawie wcześniej zdefiniowanych kryteriów, oprogramowanie alarmuje o ewentualnych nieprawidłowościach.

NMS200 dostępny jest na stronie internetowej www.netgear.pl. Aplikacja umożliwia administrowanie 5 urządzeniami bezpłatnie.