Przejdź do treści

”Panorama Firm namierzy każdą firmę”, czyli czas na technologie mobilne w yellow pages

Panorama Firm – najbardziej rozpoznawana marka yellow pages w Polsce wystartowała właśnie z nową kampanią reklamową. Działanie promocyjne wpisują się w długofalową zmianę wizerunku Panoramy Firm, która polega na podkreślaniu obecność marki w sieci i w branży mobilnej. Kampania promuje zwłaszcza najnowsze rozwiązanie, czyli aplikację Panorama Firm na Android oraz związane z nią korzyści dla użytkownika, np. rozszerzoną rzeczywistość.

Marka Panorama Firm kojarzy się z wyszukiwaniem informacji o firmach, produktach i usługach on-line, które obecnie przestaje być tylko domeną Internetu, przenosząc się na mobile. Skąd taki trend? Telefony łączą w sobie funkcje telefonu komórkowego i kieszonkowego komputera. Dzięki temu możemy za ich pośrednictwem wysyłać e-maile, przeglądać Internet, korzystać z serwisów social media czy cyfrowego aparatu fotograficznego. Firma chce zatem podkreślać, również poprzez najnowszą kampanię, silną obecność zarówno w Internecie jak i w obszarze mobilnym (obecnie jest ona dostępna we wszystkich telefonach komórkowych oraz jako specjalna aplikacja na iPhone i Android).

– Panorama Firm wprowadza do swojej komunikacji marketingowej informacje o nowym ważnym kanale dystrybucji swojej bazy ponad 2,2 mln firm, którym są teraz telefony komórkowe. Wyszukiwanie wspierają technologie ułatwiające wyszukiwanie jak agumented reality czy w pełni interaktywne mapy – mówi Wojciech Komosa, Kierownik Komunikacji i Grupy Produktów. – Nie bez przyczyny rozpoczynamy kampanię w okresie wakacji, jest to bowiem czas, kiedy rzadziej korzystamy z laptopów i katalogów, ale zawsze mamy pod ręką telefon komórkowy. Bardzo przydatną rzeczą, dostępna w naszej aplikacji są przewodniki tematyczne – wygodna nawigacja w formie koła, dzięki której znajdziemy tematy przydatne podczas wakacji, np. Restauracje, Transport czy Zakupy – dodaje Wojciech Komosa.

Kampania ma charakter ogólnopolski i będzie prowadzona na outdoorze, w Internecie (portale) i prasie (tygodniki i miesięczniki ogólnopolskie). Dodatkowo w ogłoszeniach prasowych i wybranych outdoorach w reklamach pojawią się kody QR, dzięki którym użytkownicy telefonów z czytnikami będą mogli bezpośrednio łączyć się z aplikacją Panorama Firm dostępną w Android Market. Za kreację oraz zakup mediów odpowiada Dział Komunikacji Eniro Polska.

Aplikację Panorama Firm można pobrać bezpłatnie ze strony Android Market.