Veracomp dystrybutorem programów dla edukacji Young Digital Planet SA

Veracomp podpisał umowę dystrybucyjną z Young Digital Planet SA – producentem i wydawcą edukacyjnych programów komputerowych. Na tej podstawie Veracomp włączył do oferty oprogramowanie EDUROM dla szkół oraz pakiety interaktywnych zasobów edukacyjnych dla nauczycieli.

Zawarcie umowy dystrybucyjnej z Young Digital Planet SA to istotne wzbogacenie oferty Veracomp w zakresie rozwiązań dla edukacji. Obok tablic interaktywnych (Panasonic, 2×3) oraz wizualizerów, dystrybutor proponuje teraz edukacyjne programy komputerowe Young Digital Planet do wykorzystania na dowolnych tablicach interaktywnych. Programy te to kompletne materiały przeznaczone do nauczania najważniejszych przedmiotów w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

EDUROM – pierwsza z nowości w Veracomp – jest serią edukacyjnych programów komputerowych, stanowiących istotne uzupełnienie wiedzy znajdującej się w podręcznikach. Oprócz zawartości merytorycznej, programy zawierają całą gamę multimedialnych elementów wspomagających przyswajanie i utrwalanie wiedzy, jak zdjęcia, trójwymiarowe animacje, filmy wideo, symulacje oraz wiele interaktywnych ćwiczeń. Natomiast drugą nowością w Veracomp są pakiety interaktywnych materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, dostępne w ramach portalu Nauczyciel.pl. Zainteresowani znajdą tu szereg pomocnych materiałów do prowadzenia lekcji – nie tylko bazę pomysłów, ale też komplet materiałów multimedialnych (m.in. fotografie, filmy wideo, animacje).

Oprogramowanie EDUROM oraz pakiety dostępu do portalu Nauczyciel.pl można już zamawiać w Veracomp.

źródło/autor: Veracomp