Przejdź do treści

Zamelduj się z otoWakacje.pl w najbardziej atrakcyjnych miejscach Polski

Serwis otoWakacje.pl pod hasłem „Czy jarasz się Polską?” prowadzi niecodzienną akcję, która jako jedna z pierwszych na tak szeroką skalę wykorzystuje mechanizm, identyfikujący aktualną geolokalizację użytkownika aplikacji – Facebook Places.

Przez najbliższe dwa wakacyjne miesiące trwać będzie konkurs, którego uczestnicy podróżują po całej Polsce i meldują się w miejscach oznaczonych jako najbardziej atrakcyjne w kraju. Siłą napędową akcji jest zastosowanie mechanizmu geolokalizacji w ramach usługi Facebook Places. To jedno z pierwszych działań w Polsce, które wykorzystuje to narzędzie na tak szeroką skalę. Przy użyciu darmowej mobilnej aplikacji, użytkownicy FB mogą publikować na swojej tablicy informację o aktualnym miejscu swojego pobytu oraz komentować swoją aktywność – dodawać opinie i rekomendacje.

W ramach akcji, mechanizm Facebook Places wykorzystany został do stworzenia bazy atrakcji, za odwiedzenie których uczestnicy konkursu mogą otrzymywać punkty. Lista miejsc kreowana jest przez 7 testerów – Wakacyjnych Zwiadowców Kraju, którzy przez dwa tygodnie podróżowali po całym kraju. Wyposażeni w tablet Samsung Galaxy Tab, nagrywali swoje wrażenia z podróży i za pomocą aplikacji FP zapełniali mapę Polski atrakcjami turystycznymi, które uznali za najbardziej godne polecenia do wakacyjnego wypoczynku i zabawy.

Z kolei od początku lipca każdy może wziąć udział w konkursie, polegającym na zbieraniu punktów za meldowanie się za pomocą Facebookowej mobilnej aplikacji w oznaczonych przez Zwiadowców miejscach. Dzięki zastosowaniu usługi FB Places mają jednocześnie możliwość bieżącego komentowania napotkanych tam atrakcji oraz opisywania swoich wrażeń i rekomendowania danej lokalizacji innym. Poprzez wykorzystanie tego mechanizmu, serwis otoWakacje.pl chce udowodnić, że nasz kraj jest otwarty na ludzi, pełen pozytywnej energii oraz ciekawych miejsc do zwiedzania i wypoczynku.

Dla najbardziej zajaranych Polską przygotowano nagrody o łącznej wartości 35 tys. zł. Vouchery na weekendowy pobyt w SPA oraz telefony LG Swift GT 540, przyznawane będą najbardziej aktywnym zwiadowcom na koniec każdego z 8 tygodni zabawy. Na trójkę podróżników, którym do 31 sierpnia uda się zebrać na swoim koncie największą ilość punktów czekają ponadto skuter Aprilia Mojito, iPad 3G 64GB oraz Laptop Sony Vaio.