Przejdź do treści

Bądź w centrum najlepszych gier

Centrala Gier, skupiająca najlepsze pozycje dla graczy, została gruntownie przebudowana. Zmiany objęły zarówno sam serwis, jak i witryny wchodzące w jego skład. Platforma WP wzbogaciła się m.in. o funkcje społecznościowe (forum dla użytkowników, sondy, opinie), gry na urządzenia mobilne, wprowadzono też nowoczesny, intuicyjny layout. W ramach Centrali Gier powstał także nowy serwis, zawierający setki minigier, a pozostałe witryny, np. z pozycjami typu MMO zostały gruntownie odświeżone.

Centrala Gier, jedna z największych platform skupiających popularne gry każdego typu oraz informacje o nich, została gruntownie odświeżona. Wprowadzono nowy layout, utrzymany w charakterystycznej stylistyce MMO oraz nowy sposób prezentacji gier, dużo bardziej intuicyjny i oparty na systemie rankingowym. Dzięki temu użytkownik już na starcie wie, które gry są najpopularniejsze (danego dnia, tygodnia lub ogólnie) oraz jakie nowe pozycje pojawiły się w serwisie.

Rankingi są także spersonalizowane i podają internaucie informacje o jego ulubionych lub ostatnio używanych grach. Rozbudowane zostały również funkcje społecznościowe, pozwalające komentować poszczególne pozycje i prowadzić rozmowy na forum (każdy tytuł ma swoje własne, osobne miejsce do dyskusji), a także oceniać je w 5-stopniowej skali. Dodatkowo, platforma jest teraz zintegrowana z Facebookiem, a nowo utworzony funpage Centrali to miejsce dla tych, którzy na bieżąco chcą być informowani o pojawiających się grach, promocjach czy ciekawych konkursach. Podobne funkcje spełnia newsletter.

Co więcej, wraz z nową Centralą Gier wprowadzona została także możliwość pobierania gier stworzonych na urządzenia przenośne. Z gier mobilnych korzysta coraz więcej osób – w Europie liczba ta wynosi prawie ¼ użytkowników urządzeń tego typu. W przypadku posiadaczy smartfonów, jest to jeszcze większy odsetek, sięgający 60% – mówi Michał Szymczak, Specjalista ds. Produktów Internetowych WP – Popularność zawdzięczają przede wszystkim swej prostocie oraz temu, że rozgrywkę można prowadzić w dowolnym miejscu i czasie – np. jadąc autobusem czy stojąc w kolejce. Co ważne, takie aplikacje są coraz bardziej atrakcyjne także dla tych, którzy na co dzień nie zajmują się graniem.

W ramach rozbudowy Centrali Gier, stworzona została specjalna sekcja – witryna, w której znaleźć można setki gier typu „casual” – z prostymi zasadami, ale stanowiących źródło doskonałej rozrywki. To propozycja dla tych, którzy chcą się odprężyć, a nie mają czasu i ochoty zagłębiać się w skomplikowane reguły.

Są tu pozycje zarówno do bezpłatnego pobierania i instalowania na dyskach komputerów, jak i zabawy online. Gry podzielone zostały na kategorie tematyczne (na czas, zręcznościowe, logiczne itd.) oraz pod względem popularności. Jest też zakładka z nowymi pozycjami.

http://centralagier.pl

http://minigry.centralagier.pl

źródło/autor: Wirtualna Polska