Przejdź do treści

Xerox przejmuje NewField IT i rozszerza swoją ofertę

Xerox Corporation przejął NewField IT – brytyjskiego dostawcę oprogramowania dla usług związanych z produkcją dokumentów biurowych. Zakup ten umocni pozycję Xeroxa jako jednej z wiodących firm w obszarze zarządzania drukiem (Managed Print Services – MPS) i obiegiem dokumentów, realizującej projekty zarówno na rzecz sektora MŚP, jak i korporacji.

Efekt 4 razy szybciej niż do tej pory – również dla polskich klientów

Usługi New Field IT w zakresie doradztwa i dostaw oprogramowania pomagają firmom szybciej wdrożyć rozwiązania w obszarze zarządzania drukiem. Przykładowo, program Asset DBTM tworzy wirtualne mapy powierzchni biurowych, żeby pokazać w jaki sposób urządzenia drukujące i kopiujące są wykorzystywane w danej organizacji. Zestawienie mapy wizualnej z bazą preferencji użytkowania tych zasobów pomaga firmom lepiej monitorować i zarządzać flotą drukarek i kserokopiarek, a co za tym idzie – całościowymi kosztami druku. Dzięki nowym, zwiększającym wydajność, narzędziom Xerox pomoże klientom ze wszystkich segmentów, niezależnie od skali i zasięgu działania, przyspieszyć procesy zarządzania drukiem i uzyskać dodatkowe oszczędności.

„Globalna decyzja Xerox o przejęciu NewField IT ma również swoje konsekwencje dla naszych polskich klientów”, wyjaśnia Maciej Nuckowski, Dyrektor Działu Usług Xerox Global Document Outsourcing. „Już w tym momencie firmy, które wdrażają u siebie usługi z zakresu outsourcingu druku, mogą liczyć na oszczędności sięgające nawet do 40%. Dodatkowo, dzięki współpracy z NewField IT proces wdrażania usługi będzie aż 4-krotnie krótszy. To nowa jakość na polskim rynku” – dodaje Maciej Nuckowski.

„Asset DB firmy NewField IT to przyjazne oprogramowanie, które skraca proces wdrażania niektórych usług związanych z zarządzaniem drukiem, a w konsekwencji przyczynia się do przyspieszenia zwrotu z inwestycji w MPS u wszystkich naszych klientów. Zwiększa również tempo rozwoju przedsiębiorstwa – firma będzie mogła przeznaczyć zaoszczędzone środki na inwestycje w innych obszarach” – mówi Stephen Cronin, President, Global Document Outsourcing, Xerox Corporation.

Xerox liderem w obszarze zarządzania drukiem

W 2010 r. Xerox został wymieniony przez firmę doradczą Gartner, Inc. wśród wiodących dostawców usług zarządzania drukiem, w publikacji „2010 Magic Quadrant for Managed Print Services Worldwide”1. Eksperci uznali firmę za lidera na rynku w badaniach IDC “Worldwide and U.S. Outsourced Print and Document Services Forecast and Analysis”2 oraz raporcie “2010 MPS MarketScape”3. Xerox został także wyróżniony tytułem lidera w obszarze zarządzania drukiem w raporcie „Quocirca European Vendor MPS Comes of Age” z 2010 r.