Przejdź do treści

Trzecia odsłona projektu Plaża – Siatkówka Plażowa – Bielsko-Biała

Turnieje baloniady, mecze wodnej siatkówki czy przeciąganie liny to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na mieszkańców Beskidów w najbliższy weekend.

W dniach 9 – 10 lipca w Bielsku-Białej, na terenie kąpieliska „START“ pasjonaci i wielbiciele siatkówki będą mieli okazje sprawdzić sportowe umiejętności, w turniejach rozgrywanych w ramach inicjatywy „Plaża – Siatkówka Plażowa“ – sponsorowanej przez Fortuna zakłady bukmacherskie. Ponadto, warsztaty dla najmłodszych uczestników poprowadzi wieloletnia reprezentantka Polski w siatkówce – Małgorzata Niemczyk. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jacek Krywult.

Już w sobotę, 9 lipca rusza kolejna odsłona projektu „Plaża – Siatkówka Plażowa“. Trzecim przystankiem jest Bielsko-Biała. Tutaj właśnie młodzi adpeci sztuki siatkarskiej będą mogli uczyć się od najlepszych. Specjalnie dla nich warsztaty poprowadzi Małgorzata Niemczyk – złota medalistka Mistrzostw Europy z 2003 roku i wieloletnia reprezentantka Polski w siatkówce.

Ponadto, organizatorzy inicjatywy „Plaża – Siatkówka Plażowa“ zaplanowali dla uczestników wydarzenia liczne atrakcje, w tym konkursy, wystawy tematyczne oraz gry i zabawy dla maluchów.

„Druga odsłona miejskich spotkań z siatkówką odbyła się w Kryspinowie pod Krakowem, gdzie mimo niesprzyjającej aury przez cały weekend towarzyszyła nam gorąca atmosfera i wielkie sportowe emocje. Pierwszy weekend lipca zapowiada się upalnie, dlatego spodziewamy się dużej frekwencji na kąpielisku w Bielsku-Białej“ – mówi Jan Stefanek, dyrektor generalny Fortuna zakłady bukmacherskie.

Plaża w Bielsku-Białej zostanie podzielona na strefy zapewniające rozrywkę dla wszystkich uczestników imprezy – bez względu na wiek i zainteresowania:

Strefa Animacji: warsztaty siatkarskie dla dzieci, turniej baloniady i inne atrakcje dla dzieciaków.

Strefa Edukacji i Historii: wystawy poświęcone 100-leciu Akademickiego Związku Sportowego oraz 90-leciu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Strefa Wypoczynku: na plaży będzie można odpocząć wśród palm i leżaków, a dodatkowo skorzystać z kuszącej oferty w „Grill Point“.

Projekt „Plaża-Siatkówka Plażowa” zostanie zrealizowany dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Bielsko-Biała.

Program imprezy dostępny jest na stronie www.plazasiatkowka.pl

Celem projektu „Plaża – Siatkówka Plażowa“ jest zachęcenie mieszkańców całej Polski do aktywnego spędzania czasu. Na specjalnie przygotowanych plażach w wybranych polskich miastach są rozegrywane tutnieje siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn oraz turnieje o Akademicki Puchar Polski.

Kolejna odsłona imprezy nastąpi 23-ego lipca w Łodzi. Rozgrywki o mistrzostwo w siatkówce plażowej odbywać się będą również w: Jeleniej Górze, Nowej Soli, Pile, Białymstoku, a finał całego cyklu imprez odbędzie się w Wilkasach.