Opłacaj rachunki za darmo w placówkach Alior Banku

W każdym oddziale i placówce partnerskiej Alior Banku można obecnie bez prowizji opłacić wszystkie rachunki, w tym za gaz, energię elektryczną, wodę, telefon czy telewizję kablową. Nowa usługa jest adresowana do wszystkich osób, również tych, które nie są klientami Alior Banku.

Ponad dwie trzecie Polaków płaci gotówką za swoje rachunki. Dwie najbardziej popularne formy płatności gotówkowych to „okienko” na poczcie oraz kasa w banku. Odpowiednio 73% i 65% Polaków przyznaje, że często uiszcza w ten sposób opłaty. W 2009 roku łączna liczba płatności gotówkowych wyniosła ponad 800 mln – wynika z raportu Narodowego Banku Polskiego. Do tej pory dla dużej części społeczeństwa opłata rachunków wiązała się z dodatkowymi kosztami, nawet kilkaset złotych w skali roku, ponieważ standardem rynkowym jest pobieranie prowizji od tego typu operacji.

Alior Bank udostępnia wszystkim konsumentom możliwość opłacania rachunków w swoich oddziałach i placówkach partnerskich bez prowizji. Tym samym Bank zmienia zasady dotychczas panujące na rynku, oferując w standardzie warunki, które do tej pory dostępne były głownie dla klientów korzystających z Internetu. „To prawdziwa rewolucja” – tak określili możliwość bezpłatnego opłacania rachunków w placówkach Alior Banku uczestnicy badań konsumenckich, poprzedzających wprowadzenie nowej usługi.

Opłacanie rachunków w placówkach jest bardzo wygodne, proste i szybkie. Wystarczy przyjść z kompletem rachunków oraz dowodem osobistym do jednej z 320 placówek Alior Banku w ponad 200 miastach w Polsce. Alior Bank zapewnia dotarcie płatności do odbiorcy (odpowiedniego urzędu lub firmy) w ciągu 1 dnia roboczego. Potwierdzeniem przyjęcia przez Bank rachunku do zapłaty jest stempel bankowy. Po wprowadzeniu danych osoby opłacającej rachunek do systemu, kolejne płatności będą przebiegał jeszcze szybciej. Ponadto klienci będą mogli otrzymać potwierdzenie transakcji oraz historię płatności nawet po upływie roku od wykonania przelewu. Do obsługi płatności gotówkowych Alior Bank udostępnił blisko 80 dodatkowych, specjalnie oznakowanych stanowisk, w których klienci na siedząco mogą uregulować swoje comiesięczne zobowiązania.

Alior Bank przygotował również specjalną ofertę wyłącznie dla osób, które zdecydują się na opłacenie rachunków w jego oddziałach i placówkach: pożyczkę gotówkową bez prowizji, atrakcyjny kredyt konsolidacyjny i nowe konto osobiste za zero złotych. Za kartę debetową do takiego rachunku nie będzie pobierana opłata miesięczna, a przy jej pomocy można bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatów Alior Banku, sieci Euronet oraz cash4you (łącznie z ponad 3 200 urządzeń).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu