Grupa ABAK przejmuje kolejne biuro rachunkowe

Grupa ABAK, jeden z liderów outsourcingu księgowości podpisała umowę przedwstępną na przejęcie jednego z największych biur rachunkowych w województwie łódzkim.

Przejmowane biuro z siedzibą w Łodzi obsługuje obecnie 170 klientów. Są to głównie przedsiębiorstwa z sektora MSP. Firma zatrudnia kilkunastu wysoko wykwalifikowanych księgowych. Roczne przychody biura z tytułu świadczonych usług kształtują się na poziomie 1,1 mln PLN, zysk netto na poziomie 0,3 mln PLN, a EBITDA około 0,5 mln PLN.

– Strategia Grupy ABAK zakłada stworzenie ogólnopolskiej firmy księgowej, świadczącej usługi dla dynamicznych i wymagających firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Przejęcie łódzkiego biura rachunkowego w znaczący sposób przybliża nas do tego celu – powiedział Paweł Puterko Prezes Zarządu ABAK S.A.

Przejecie biura rachunkowego z Łodzi, zwiększy bazę klientów Grupy o blisko 80%. Znacząco także zwiększy się skala przychodów i zysków ABAK.

– Kupujemy zorganizowaną część przedsiębiorstwa, co da nam tarczę podatkową w wysokości 0,4 mln zł w ciągu 5 lat – dodał P. Puterko.

Łączna cena jaką ABAK ma zapłacić za przejmowane biuro to 1,95 mln zł.

ABAK zamierza sfinansować tę inwestycję w 51% kredytem bankowym, w 49% natomiast kapitałem własnym.

– Biorąc pod uwagę planowane źródła finansowania akwizycji, ABAK pozostanie jedną z najbardziej rentownych firm w branży, o wysokich wskaźnikach zwrotu z kapitału i rentowności sprzedaży. Umożliwi nam to w przyszłości finansowanie kolejnych przejęć, zarówno ze środków własnych, jak i z kredytu – mówi Paweł Puterko.

Ostateczna decyzja o przejęciu zostanie podjęta najpóźniej do połowy sierpnia br., po przeprowadzeniu due diligence.

Jeśli akwizycja dojdzie do skutku, to oczywiście będziemy musieli podnieść naszą prognozę na ten rok – dodał P.Puterko.

W prognozie nie uwzględniającej przejęcia, Grupa ABAK zakładała w 2011 r. osiągnięcie przychodów na poziomie 4,09 mln PLN, zysku netto 0,37 mln PLN oraz EBIT na poziomie 0,61 mln PLN.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu