Przejdź do treści

Finaliści Konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego Designer Glass Competition 2011 wyłonieni

Zakończył się pierwszy etap szóstej edycji Konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego Designer Glass Competition 2011. Znamy już jego finalistów. W tym roku to projekty Refreshment, Glamour oraz Glass Drop zostaną prototypowane w Krośnieńskich Hutach Szkła KROSNO S.A.

Kolejna, inspirująca edycja Konkursu

Konkurs dla Projektantów Szkła Artystycznego Designer Glass Competiotion stał się już tradycją. Co roku młodzi, uzdolnieni projektanci zaskakują organizatorów swoimi pomysłami. I choć tegoroczna edycja trwała znacznie krócej niż poprzednie, swoje projekty nadesłało blisko 30 designerów. Jury konkursowe w wyniku przeprowadzonego głosowania wyłoniło finałową trójkę, w projektach której odnalazło pełną inspirację marką Bombay Sapphire. W finale Konkursu znalazły się następujące prace: Refreshment autorstwa Katarzyny Borkowskiej z ASP w Warszawie, Glamour Eweliny Madej i Arkadiusza Banasia z ASP we Wrocławiu oraz Glass Drop Justyny Żak z ASP we Wrocławiu. Kryteriami, które były brane pod uwagę przy ocenie nadesłanych prac były: funkcjonalność, innowacyjność, estetyka i inspiracja ginem Bombay Sapphire. W skład jury tegorocznej edycji weszły następujące osoby: Aleksandra Dudek (Bacardi-Martini Polska), Beata Grzybek (MORE PR), Anna Grabowska-Szczur oraz Władysław Pelczar z Krośnieńskich Hut Szkła KROSNO S.A., Kazimierz Pawlak (Profesor ASP we Wrocławiu) oraz Joanna Majewska (portal www.konkursykreatywne.pl). Wybrane, najlepsze projekty zostaną prototypowane w Krośnieńskich Hutach Szkła KROSNO S.A. w drugiej połowie lipca. Na bazie wykonanych prototypów jury wytypuje zwycięzcę podczas finału, który odbędzie się na początku sierpnia w Warszawie.

TOP 10 Konkursu

W wyniku przeprowadzonego głosowania jury wyłoniono także TOP 10 konkursu. Wśród wyróżnionych prac znalazły się następujące projekty: Refreshment (Katarzyna Borkowska z ASP w Warszawie), Glamour (Ewelina Madej i Arkadiusz Banaś z ASP we Wrocławiu), Glass Drop (Justyna Żak z ASP we Wrocławiu), Bombay Night (Michał Żesławski z ASP we Wrocławiu), Drop of Bombay (Marta Maciążek z ASP w Poznaniu), Irys (Łukasz Wysoczyński z ASP w Warszawie), Ice Cube (Natalia Błaszczyk z ASP w Łodzi), Drip (Olga Lach z ASP w Krakowie), Twist Me (Jacek Majewski z ASP w Krakowie),

Hip – flask (Łukasz Zych z Politechniki Białostockiej). Najlepsza dziesiątka weźmie udział w głosowaniu publiczności. Wszyscy pasjonaci i fani designu będą mieli możliwość oddania głosu na swojego faworyta. Projekt, który zdobędzie największą liczę wirtualnych głosów, otrzyma Nagrodę Publiczności. Już wkrótce rusza głosowanie na stronie www.designerglasscompetition.com! Konkurs dla Projektantów Szkła Artystycznego organizowany jest wspólnie z Krośnieńskimi Hutami Szkła KROSNO S.A., które jak co roku wyprodukują zwycięskie prace. Partnerami Konkursu jest także magazyn TAKE ME oraz portal www.konkursykreatywne.pl.

DOSSIER

Bombay Sapphire to najwyższej jakości gin, którego butelka charakteryzuje się wyjątkową szafirową barwą. Jest produkowany w oparciu o oryginalna recepturę z 1761 roku. Unikalna kompozycja spirytusu zbożowe i dziesięciu starannie wyselekcjonowanych ziół i korzeni, tworzy niepowtarzalny smak i aromat tego trunku. Korzeń dzięgla nadaje piżmowy, ale zarazem bardzo delikatny aromat. Kora kasji tworzy nutę cynamonową, jagody kubeby – korzenny, lekko pieprzowy zapach z nutą cytryny i sosny, a rajskie zioła nadają całości wyrazistości i unikalnego smaku.

Wyłącznym dystrybutorem ginu Bombay Sapphire w Polsce jest Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o.