Przejdź do treści

Praca marzeń w zasięgu ręki

Kiedy dwa lata temu świat obiegła informacja o poszukiwaniu kandydatów  do najlepszej pracy świata, zgłosiło się ponad 34 tysiące chętnych. Tymczasem nawet do 2500 euro miesięcznie można zarobić, decydując się na wakacyjny wyjazd do pracy. Na chętnych czekają nie tylko kraje europejskie, ale również tak egzotyczne miejsca jak Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Mauritius – wynika z najnowszych danych Work Service SA.

Kolejne nowo otwierane rynki pracy dla Polaków dają coraz większe możliwości znalezienia atrakcyjnej formy zatrudnienia, zwłaszcza w cieplejszych rejonach świata. Poza możliwością zdobycia bezcennego doświadczenia, młodych ludzi do wyjazdu przekonują kilkukrotnie wyższe stawki wynagrodzenia niż w Polsce. Najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów zarobkowych są Niemcy i Wielka Brytania. Jednak coraz wyższe stawki proponowane przez pracodawców w atrakcyjniejszych turystycznie krajach mogą przekonać zainteresowanych do ich wybrania. Zwłaszcza, że znalezienie tego typu ofert nie jest trudne. „Najłatwiej nietypowe prace wakacyjne można znaleźć dzięki współpracy z biurami pośrednictwa pracy. Nasza agencja działa w całej Europie, dzięki czemu wysyłamy naszych pracowników do pracy nawet w najdalsze zakątki kontynentu – od Portugalii po Rosję” – mówi Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu Work Service SA.

Nawet do 2500 euro netto można zarobić pracując jako kierowca luksusowych samochodów na południu Europy. Oprócz wysokiej pensji można liczyć na drugie tyle w napiwkach. Tego typu oferty pracy czekają na chętnych w południowej Francji i we Włoszech – wynika z danych Work Service. Do wykonywania tej pracy potrzebne jest tylko prawo jazdy.

Do 2000 euro można zarobić jako animator na Malcie, Ibizie czy Wyspach Kanaryjskich. Jednak w tym przypadku należy, wbrew pozorom, nastawić się na ciężką pracę. Chociaż to zajęcie wydaje się być darmowym urlopem, czasem trzeba sobie radzić z czasem  nieuprzejmymi gośćmi w hotelu i prowadzić zajęcia do późnych godzin wieczornych.

Wypoczynek w pięknym miejscu można połączyć również z pracą ratownika w Dubaju czy na Majorce. Wymagana jest aktualna książeczka ratownika wodnego, doświadczenie oraz oczywiście znajomość języka angielskiego. Na chętnych czekają zarobki w wysokości nawet do 2500 euro netto. Nie posiadając dodatkowych uprawnień, ale znając dobrze języki można również skorzystać z możliwości pracy w roli rezydenta wycieczek. Za pracę przy opiece nad grupami turystów można zarobić nawet do 1800 euro za miesiąc, a jednocześnie móc przebywać na Malediwach czy w Meksyku.

O czym należy pamiętać przed podjęciem decyzji? „Wyjazd na własną rękę jest ryzykowny, dlatego przede wszystkim należy zadbać o współpracę z wiarygodną i rzetelną agencją pośrednictwa pracy, która posiada pozwolenie na prowadzenie zarobkowego użyczania pracowników” – mówi Krzysztof Ingot, dyrektor działu rozwoju rynków w Work Service SA. Najlepszą decyzją będzie  zestawienie ofert kilku agencji, aby mieć skalę porównania, i na tej podstawie dokonać wyboru najlepszej dla nas. Przed podjęciem pracy należy dokładnie przeczytać umowę, żeby uniknąć niemiłych niespodzianek.

źródło/autor: Work Service