Przejdź do treści

Oszczędność i ochrona – Armacell Tubolit DG

Niekontrolowana ucieczka energii cieplnej jest problemem szczególnie ważnym dla instalacji grzewczych. Powoduje bowiem obniżanie temperatury czynnika, a tym samym negatywnie wpływa na sprawność całej instalacji. Dlatego firma Armacell stworzyła Tubolit DG – otulinę, która skutecznie zatrzymuje ciepło tam, gdzie jego miejsce.

Prawidłowe zabezpieczenie naszej domowej instalacji grzewczej i sanitarnej przed stratami energii jest wyjątkowo ważne. Nie tylko pozwala na jej wydajniejszą pracę, co ma bezpośrednie przełożenie na wysokość rachunków, ale również pomaga w ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Wszak im mniej energii zużywamy, tym mniej musimy jej produkować, a to pozwala na zmniejszenie negatywnego wpływu, jaki elektrociepłownie mają na nasze środowisko naturalne. Dlatego też firma Armacell wprowadziła na rynek Tubolit DG – otulinę, która pozwoli naszej instalacji na optymalną pracę.

Tubolit DG firmy Armacell jest izolacją polietylenową stworzoną specjalnie z myślą o domowych instalacjach grzewczych i sanitarnych. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła skutecznie zapobiega ona swobodnej ucieczce energii, pozwalając na zredukowanie jej strat aż do 90%. W ten sposób znacznie podnosi sprawność i wydajność naszej domowej instalacji, co wpływa zarówno na poprawę komfortu naszego życia, jak i na obniżenie rachunków. Dodatkowo, zamknięta struktura komórkowa otuliny Tubolit DG zapobiega nasiąkaniu oraz kondensacji pary na powierzchni rur z zimną wodą. Jest to o tyle istotne, że brak takiego zabezpieczenia może prowadzić do pojawienia się na ścianach nieestetycznych zacieków. Co więcej, Tubolit DG chroni również rury przed wpływem agresywnych materiałów budowlanych, które mogłyby prowadzić do ich uszkodzenia.

Kolejną wielką zaletą otuliny Tubolit DG jest jej łatwość montażu. Wysoka elastyczność materiału pozwala na łatwą instalację nawet w trudno dostępnych miejscach. Dzięki temu oraz zastosowaniu podwójnej warstwy klejącej, czas montażu może zostać skrócony o połowę w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Dodatkowo, szeroki wybór dostępnych wariantów izolacji Tubolit DG powoduje, że bez trudu dopasujemy odpowiednią grubość otuliny do naszych rur, dzięki czemu wykonana przez nas izolacja będzie zgodna z normą PN-B-02421.

Odpowiednio wykonana izolacja instalacji grzewczej i sanitarnej jest ważna z wielu powodów. Nie tylko stoi na straży naszego komfortu, ale również pozwala znacznie obniżyć nasze rachunki za ogrzewanie oraz sprawia, że nasz dom będzie bardziej ekologiczny. Otulina Tubolit DG firmy Armacell, dzięki swoim unikalnym parametrom technicznym oraz łatwości montażu, w prosty i skuteczny sposób da nam gwarancję, że nasz dom będzie miejscem ciepłym, tanim w eksploatacji i przede wszystkim – ekologicznym.

Armacell Tubolit DG, cena netto: od 1,00 do 47,00 zł/m (w zależności od grubości i rozmiaru izolacji)

Producent: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115

źródło/autor: FlyPR