Przejdź do treści

Interaktywna tablica do prowadzenia szkoleń i zaawansowanych prezentacji webowych

Alcatel-Lucent Interactive Whiteboard to nowe rozwiązanie łączące w sobie możliwość prowadzenia prezentacji webowych, realizacji wideokonferencji HD oraz nanoszenia elementów graficznych na prezentacje w czasie rzeczywistym.

Połączenie tych funkcjonalności pozwala uczestnikom łatwiej przyswoić prezentowany materiał, jak również upraszcza sam proces prowadzenia szkolenia bądź prezentacji. Jest to idealne rozwiązanie dla firm realizujących interaktywne szkolenia bądź mających rozproszone zespoły pracowników, którzy intensywnie pracują nad wspólnymi projektami i dokumentami – międzynarodowe korporacje, zespoły prawników i projektantów, firmy konsultingowe, jednostki służby zdrowia itd.

W trakcie sesji uczestnicy mają do dyspozycji połączenia telefoniczne, chat, wideokonferencję nawet w trybie Full HD dla wielu uczestników, możliwość udostępniania i przekazywania kontroli nad aplikacjami/dokumentami, zarządzanie całą konferencją oraz dodawanie za pomocą dotyku do prezentowanego materiału różnego rodzaju obiektów graficznych (zaznaczanie, podkreślanie, zawężanie pola obrazu itd.). Do uczestniczenia w konferencji wystarcza komputer wyposażony w przeglądarkę internetową. Kamera internetowa jest niezbędna, jeśli prowadzący prezentację chce również widzieć uczestników. Uczestnik, który nie przebywa w miejscu wyposażonym w tablicę, może również dokonywać graficznych adnotacji, ale za pomocą interfejsu webowego na swoim komputerze. Natomiast prezenter ma możliwość przeprowadzenia całego szkolenia wyłącznie za pośrednictwem tablicy interaktywnej, bez konieczności korzystania z komputera.

Rozwiązanie jest również wyposażone w dodatkowe opcje – posiada np. możliwość rejestracji i późniejszego odtwarzania sesji szkoleniowej lub aplikację na Apple iPad, która za pomocą funkcji „przeciągnij i upuść” (drag&drop) pozwala w bardzo intuicyjny sposób inicjować kontakty i zarządzać uczestnikami konferencji.

W skład rozwiązania wchodzi oprogramowanie Alcatel-Lucent 8660 MyTeamwork do obsługi i zarządzania konferencjami, zestawy wideokonferencyjne z serii LifeSize oraz tablica interaktywna, łącząca w sobie funkcje projektora cyfrowego, ekranu do wyświetlania obrazu oraz dotykowego wyświetlacza.

Rozwiązanie jest dostępne w sieci sprzedaży partnerów Alcatela-Lucenta.