Przejdź do treści

GALERIA POMORSKA się zmienia – są plany modernizacji i rozbudowy jednego z najdłużej działających centrów handlowych w Bydgoszczy

Plan kompleksowej modernizacji 8-letniej Galerii Pomorskiej, ogłoszony przez Resolution Property, rozpocznie się już w bieżącym roku. Na jesień planowana jest jego pierwsza faza – całkowite odświeżenie części restauracyjnej centrum. W krok za tym rozpocznie się odnawianie oznakowania w całej Galerii. Na rok 2012 zaplanowano modernizację  głównego pasażu, tworząc jasną i nowoczesną przestrzeń handlową dla klientów.

Dynamiczne plany unowocześnienia Galerii Pomorskiej doprowadziły do podpisania umowy najmu z dobrze znaną i popularną na Polskim rynku marką odzieżową Cubus. Sklep o powierzchni 700 m2 wynajęty przez Cubus będzie położony w samym sercu odzieżowej części Galerii Pomorskiej. Jego otwarcie planowane jest na koniec bieżącego roku. Cubus uzupełni modową ofertę centrum do tej pory budowaną przez inne wiodące marki takie jak: H&M, Reserved, Cropp Town, Tally Weijl, KappAhl oraz Camaieu.

Umowa najmu z Cubus została poprzedzona wcześniej sfinalizowanymi kontraktami z: salonem fryzjerskim Jean Louis David, którego otwarcie nastąpi także pod koniec 2011 roku, oraz Six Accessories, który już otworzył swój nowy sklep. Nowi najemcy dołączą do funkcjonujących obecnie w Galerii Pomorskiej marek: Douglas, Bolero oraz Delta Sport, którzy w ciągu ostatniego miesiąca również podpisali nowe umowy najmu z centrum handlowym, demonstrując tym samym swoje długofalowe plany związane z Galerią.

Magda Kondeja, Leasing Manager w Galerii Pomorskiej z Balmain Asset Management, , powiedziała: “ Jestem zachwycona faktem, że niedługo powitamy w naszej ofercie nowe marki takie jak Cubus i Jean Louis David. Mamy również nadzieję, że w najbliższym czasie podamy informacje na temat kolejnych sfinalizowanych umów najmu.”

Shane Scott, Dyrektor Property Resolution, powiedział: “Kiedy w 2010 roku nabyliśmy Galerię Pomorską, wprowadziliśmy jednocześnie w życie plan jej rewitalizacji, który obejmuje zaprezentowanie nowych, poszukiwanych przez naszych klientów marek a także wdrożenie programu jej odświeżenia w celu stworzenia wygodnego i nowoczesnego handlowego miejsca dla naszych klientów.” Nawiązując do planów rozbudowy Galerii Pomorskiej, Shane Scott kontynuował: “Robimy znaczne postępy w związku z planowaną rozbudową centrum a także w negocjacjach z potencjalnymi głównymi najemcami oraz operatorami centrów rozrywki. Rozbudowa Galerii jest głównym celem naszego zespołu projektowego i mamy nadzieję, że niedługo podamy dalsze, istotne informacje na ten temat.”

W latach 2011/2012 na modernizację Galerii Pomorskiej Resolution Property planuje przeznaczyć około 2 miliony Euro. Inwestycja związana z rozbudową centrum, która powiększy jego powierzchnię o około 50%, pochłonie ok. 30 milionów Euro. Dzięki niej w Bydgoszczy stworzona zostanie znaczna liczba nowych miejsc pracy.

źródło/autor: Pomorska Investments