Zobacz mistrzów glazurniczych w akcji

Czy można mieć frajdę z oglądania zawodów glazurniczych…? Tak! I to wielką.

Pod warunkiem jednak, że uczestniczą w nich najlepsi rzemieślnicy z regionu, a płytki lądują nie na banalnym skrawku tarasu, ale na skomplikowanej, pełnej załamań i kątów, wymagającej nie lada umiejętności, wprawy i talentu, przestrzennej bryle.

25 doświadczonych glazurników z województwa podlaskiego stanie w szranki podczas regionalnych eliminacji do V Glazurniczych Mistrzostw Polski. Ta widowiskowa i niecodzienna impreza, otwarta dla zwiedzających odbędzie się już w najbliższą sobotę 9 lipca w Białymstoku na terenie marketu budowlanego Benmar przy ulicy 27 lipca 26, w godzinach od 10 do 18.

1 Benmar, Polskie Zrzeszenie PłytkarzyOrganizatorem Glazurniczych Mistrzostw Polski jest Polskie Zrzeszenie Płytkarzy i białostocka firma Benmar. To prestiżowa impreza w branży skupiającej blisko 32 tysiące glazurników z całego kraju, w tym ponad tysiąc z województwa podlaskiego. Zwycięzcy – trzech najlepszych fachowców – będą reprezentować województwo podlaskie w ogólnopolskim finale, podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich Budma.

Zadaniem glazurników będzie obłożenie płytkami ceramicznymi przestrzennej bryły z gazobetonu, którą wcześniej będą musieli sobie samemu umiejętnie wyciąć na podstawie dostarczonego przez komisję rysunku. Na wykonanie pracy rzemieślnicy będą mieli 7 godzin. Oceniana będzie precyzja w układaniu płytek i przy ich wycinaniu, technika i jakość wykonania. Aby myśleć o zwycięstwie niezbędne są umiejętności, doświadczenie i talent.

Organizatorzy zapraszają nie tylko fachowców i rzemieślników ale również inwestorów indywidualnych i całe rodziny. Zawody to znakomita okazja do tego, aby obserwować pracę najlepszych wykonawców z regionu, a przy okazji nawiązywać kontakty z mistrzami glazurnictwa. Dodatkowo zwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszymi produktami, trendami i technologiami, związanymi z układaniem płytek na balkonie, tarasie i w łazience. Całość dopełnią liczne atrakcje – konkursy z nagrodami, promocje produktowe i praktyczne pokazy mistrzów glazurnictwa.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu