Verbatim wprowadza do sprzedaży siedem nowych energooszczędnych lamp LED

Tagi:

Firma Verbatim zapowiedziała siedem nowych modeli ze swojej linii energooszczędnych lamp LED. Lampy o żywotności sięgającej 35 000 godzin zapewniają oszczędność energii od 70 do 85 procent w porównaniu z konwencjonalnym świetlówkami. Zaprojektowano je jako bezpośredni zamiennik żarówek, halogenów i świetlówek kompaktowych (CFL) do zastosowań uniwersalnych i codziennego użytku. Lampy są już dostępne w cenach od 59 złotych za sztukę.

Pięć spośród nowych produktów to reflektory punktowe z gniazdami GU10. Są zasilane z sieci energetycznej o napięciu 200-240 VAC. Mają znamionową moc od 4 do 8 W i zastępują konwencjonalne lampy o mocy od 20 do 60 W. Temperatura barwowa wynosi od 2700K (ciepła biel) do 5300K (zimna biel), a minimalny wskaźnik oddawania barw (colour rendering index, CRI) nowych lamp wynosi od 75 do 80, w zależności od modelu.

Nowy reflektor punktowy MR16 z gniazdem GU5.3 jest zasilany prądem zmiennym lub stałym o napięciu 12 V. Reflektor o mocy 6,5 W zastępuje konwencjonalne lampy o mocy 20 W, a jego żywotność sięga 35 000 godzin. Oferuje chłodne, białe światło o temperaturze 4200K, a jego minimalny wskaźnik CRI wynosi 75.

Nowy reflektor punktowy Verbatim R63 o mocy 8 W ma mocowanie typu E27 (gwintowane) i jest najmocniejszą z nowych półprzewodnikowych lamp LED. Zastępuje konwencjonalne źródła świata o mocy 60 W, zapewniając ponad 80-procentową oszczędność energii. Podobnie jak w przypadku lamp MR16, jego wskaźnik CRI wynopsi przynajmniej 75, żywotność sięga 35 000 godzin, a światło można przyciemniać (z wyjątkiem dwóch model GU10 o mocy 5,5 W, wszystkie nowe lampy można przyciemniać).

Wszystkie lampy LED firmy Verbatim wykorzystują fosforową powłokę na niebieskich diodach LED. Zapewnia to szerokie widmo białego światła. Soczewki w obudowach skupiają światło, a wbudowane obwody elektryczne efektywnie sterują diodami LED, co pozwala odzyskać początkowe koszty poprzez oszczędność energii i niezwykle długą żywotność lamp. W Europie oświetlenie domów i firm odpowiada za około 20 proc. całkowitego wykorzystania elektryczności, więc przejście na oświetlenie LED ma znaczny wpływ na zużycie energii i emisje dwutlenku węgla. W przeciwieństwie do świetlówek CFL, które zawierają rtęć, lampy LED nie zawierają żadnych niebezpiecznych materiałów.

Lampy LED firmy Verbatim można kupić u dużych hurtowników i detalicznych sprzedawców sprzętu elektrycznego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu