Przejdź do treści

Przygotuj się na lato z Castoramą

Jak zapewnić sobie komfortowe warunki w pracy i w domu, gdy wokół panują wysokie temperatury i praży słońce? Castorama przygotowała ofertę wentylatorów i klimatyzatorów marki Blyss, wśród których każdy znajdzie asortyment dopasowany do własnych potrzeb i gustu.

Zarówno klimatyzacja jak i wentylacja są niezbędne do stworzenia komfortowych warunków życia i pracy. W źle wietrzonych i zbyt mocno nagrzanych pomieszczeniach nasz organizm nie funkcjonuje prawidłowo. W tak niekorzystnych warunkach możemy mieć problemy z koncentracją, obniża się nasza efektywność, jesteśmy narażeni na bezsenność, bóle głowy oraz omdlenia.

„Skonstruowaliśmy naszą ofertę tak, by każdy klient chcący zapewnić sobie zdrowy i komfortowy klimat latem, mógł w łatwy sposób znaleźć produkt odpowiadający swoim potrzebom i preferencjom estetycznym.” – mówi Agnieszka Obidzińska, Kierownik ds. Marek Własnych w Castorama Sp. z o.o. – „Klimatyzatory i wentylatory dostępne w naszych sklepach dostosowane są do potrzeb każdego klienta – począwszy od bazowych produktów w przystępnej cenie, a skończywszy na nowoczesnym designie i innowacyjnych technologicznych rozwiązaniach dla bardziej wymagającego klienta.”

Jak wybrać odpowiedni wentylator?

Przy zakupie wentylatora należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego parametry, takie jak moc, prędkość nawiewu oraz możliwość regulacji kierunku i kąta nachylenia nadmuchu. Ważna jest także wielkość pomieszczenia, które chcemy wentylować.

„W małych pomieszczeniach dobrze sprawdzają się wentylatory biurkowe. Ich zaletą, oprócz niewielkich rozmiarów, jest fakt, że zapewniają nam one pożądaną cyrkulację powietrza, nie przeszkadzając w znaczący sposób osobom przebywającym w najbliższym otoczeniu.” – mówi Agnieszka Obidzińska, Kierownik ds. Marek Własnych w Castorama Sp. z o.o. – „W przypadku większych powierzchni należy stosować wentylatory o większej mocy i gabarytach, np. podłogowe, a nawet przemysłowe. Klienci, którzy cenią nowoczesny design i technologię powinni zainteresować się wentylatorami wieżowymi. Efektywnością dorównują one tradycyjnym urządzeniom, lecz są smukłe i bardzo atrakcyjne wizualnie.”

W tym sezonie sklepy Castorama oferują szeroką gamę wentylatorów – od wentylatora mini (o średnicy śmigła równej 10 cm), poprzez wentylatory biurkowe, podłogowe, wieżowe, po najbardziej wydajne wentylatory przemysłowe (o średnicy śmigła równej 60 cm). Moc tych urządzeń waha się w przedziale od 25 do 250 W. Ponadto większość z nich wyposażona została w 3 prędkości nawiewu oraz możliwość regulacji kierunku i kąta nachylenia nadmuchu.

Bardzo ciekawą propozycją są wspomniane wcześniej wentylatory wieżowe, bardziej przypominające swoim wyglądem nowoczesne głośniki niż klasyczne urządzenia chłodzące. Dzięki futurystycznym kształtom i srebrno – czarnej kolorystyce nie tylko wentylują pomieszczenie, ale jednocześnie stanowią ciekawy element jego wystroju.

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator?

W przypadku klimatyzatorów należy zwrócić szczególną uwagę na ich parametry takie jak: wydajność, zużycie energii czy też głośność. Ważne są też funkcję, w jakie zostało wyposażone dane urządzenie. Niektóre klimatyzatory oprócz chłodzenia również grzeją, wentylują i osuszają.

„Klimatyzatory dzielimy przede wszystkim na przenośne i stacjonarne.” – mówi Agnieszka Obidzińska. – „Instalacja urządzenia stacjonarnego jest dużo bardziej wymagająca ze względu na potrzebę zamocowania jednego z elementów na zewnętrznej ścianie budynku. Problemem może być też wystrój wnętrza uniemożliwiający montaż urządzenia na stałe. Natomiast klimatyzatory przenośne, choć zazwyczaj mniej wydajne, można szybko uruchomić w dowolnym pomieszczeniu w domu lub w biurze.”

W tegorocznej ofercie Castoramy możemy wybierać spośród szerokiej oferty urządzeń przenośnych oraz stacjonarnych zwanych potocznie „splitami”. Każdy z klimatyzatorów wyposażony jest w wyświetlacz LED oraz pilot do zdalnego sterowania. Poza tym urządzenia różnią się parametrami i funkcjami, dlatego każdy klient z łatwością dobierze klimatyzator odpowiedni do swoich potrzeb.

Pełna oferta klimatyzatorów i wentylatorów marki Blyss dostępna jest na stronie www.castorama.pl