Przejdź do treści

Paweł Kudzia szefem praktyki CSR w On Board PR

Paweł Kudzia objął stanowisko dyrektora praktyki CSR w firmie doradczej On Board PR należącej do międzynarodowej sieci Ecco International Communications Network.

Nowy dyrektor jest odpowiedzialny za budowę departamentu w strukturze On Board PR, którego konsultanci zajmować się będą doradztwem w zakresie strategii i komunikacji CSR. Agencja realizuje wiele projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu dla największych przedsiębiorstw w kraju.

– On Board PR posiada duże doświadczenie w tworzeniu strategii i prowadzeniu działań CSR, gdzie od wielu lat realizuje z sukcesem projekty z tego zakresu. Dostrzegamy również rosnące znaczenie społecznej odpowiedzialności biznesu w obszarze kształtowania wizerunku, strategii i komunikacji przedsiębiorstw. Postanowiliśmy więc połączyć doświadczenie naszych konsultantów i Pawła Kudzia w celu stworzenia dedykowanego zespołu, który zajmować się będzie projektami z zakresu CSR – komentuje wybór nowego dyrektora Norbert Ofmański, prezes On Board PR.

Kudzia od wielu lat zajmuje się projektami z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i komunikacji społecznej.

– Uważam, że CSR ma pomagać markom w osiąganiu celów biznesowych – wyjaśnia Paweł Kudzia. Kluczowym elementem, ze względu na skuteczność strategii i komunikacji CSR, jest adekwatność. Wypracowujemy ją ze społecznościami marki dzięki podejściu „pro&fit”. Łączymy „pro” (ważne sprawy społeczno-ekologiczne) z „fit” (z celami biznesowymi i łańcuchem wartości/dostaw marki). Oferujemy Cause Cycle Management – zarządzanie cyklem osiągania adekwatnych celów społecznych i ekologicznych.

Nowy dyrektor swoje doświadczenie w zakresie CSR zdobywał w mediach, sektorze pozarządowym, agencjach public relations oraz korporacji. Pracował m.in.: jako dyrektor działu misji zagranicznych i pomocy natychmiastowej Polskiej Akcji Humanitarnej, konsultant w C3i Cause Related Marketing & Brand Communication oraz jako CSR & PR Manager w AmRest Holdings. Przez ostatnie 2 lata był partnerem w firmie connectS. Wspomaga aktywnie międzynarodowe organizacje humanitarne swoja specjalistyczną wiedzą.

Paweł Kudzia jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.