Przejdź do treści

Jak znaleźć pracę na wakacje?

Wakacje to dla wielu młodych ludzi czas szukania pracy, która umożliwi zdobycie zawodowego doświadczenia i podreperowania studenckiego budżetu. Aby szybko znaleźć pracę warto skorzystać z pomocy agencji pracy tymczasowych, które dysponują bogatą bazą ofert i dzięki temu mogą zaproponować kandydatowi pracę zgodną z jego kwalifikacjami i oczekiwaniami.

Wakacje to doskonały czas na szukanie pracy ze względu na wzrastające zapotrzebowanie na nowych pracowników w firmach produkcyjnych z sektora spożywczego, elektronicznego, motoryzacyjnego. Druga połowa roku przynosi w tych sektorach znaczące wzrosty zamówień. Aby im sprostać, klienci posiłkują się okresowo pracownikami tymczasowymi. Jednocześnie klientami agencji pracy tymczasowych są w tym czasie firmy, które personelem czasowym zastępują pracowników korzystających z dłuższych urlopów wypoczynkowych. Dotyczy to głównie stanowisk biurowych i usługowych. Bardzo często są to prace trudno dostępne dla studenta w pozostałych miesiącach roku.

Warto pamiętać, że usługi agencji mogą się przełożyć na szybki rozwój kariery. Agencje oferują również ciekawe staże, czy stanowiska z możliwością rozwoju, szczególnie dla studentów ostatnich lat studiów. Stawki za prace zlecone przez agencję zależą od rodzaju i miejsca pracy, a także od wymaganych na stanowisku kwalifikacji. Wahają się od 7 do 20 zł brutto za godzinę.

„Osoby uczące się/studiujące stanowią dość liczną grupę wśród naszych pracowników. Największy ich przyrost i zainteresowanie ofertami pracy odnotowujemy w okresie wakacyjnym. Najczęściej są to proste prace w magazynie, polegająca na pakowaniu i sortowaniu asortymentu, pomoce w biurach/sekretariatach na czas urlopowego zastępstwa etatowego pracownika, ale też obsługa wszelkiego rodzaju eventów i imprez masowych. Wiele osób pracuje też w tym okresie w firmach, których występuje duża sezonowość produkcji np. w przetwórstwie owocowo-warzywnym, przy produkcji lodów i słodyczy. Warto zwrócić uwagę, że prace oferowane przez agencje są przepustką do kariery zawodowej. Często zdarza się tak, że sumienny pracownik zostaje zauważony przez przełożonego i firma decyduje się zaoferować mu lepsze stanowisko pracy, czy staż” – powiedział Grzegorz Tyszka, prezes Sanpro Job Service.

Zainteresowane współpracą osoby zachęcamy do odwiedzin strony internetowej agencji pracy tymczasowej, gdzie zwykle można znaleźć aktualne oferty pracy oraz namiar kontaktowy do agencji. W przypadku Sanpro Job Service jest to: www.stacjarekrutacja.pl. Warto też wybrać się osobiście do oddziału, aby porozmawiać z doradcami personalnymi, którzy zaproponują najbardziej zbliżoną do oczekiwanej pracę.

W przypadku zainteresowania wybraną ofertą, osoba uczestniczy w rozmowie kwalifikacyjnej. Po zakończonym procesie rekrutacyjnym kandydat/-tka decydujący się na współpracę agencją, otrzymuje do uzupełnienia kwestionariusz niezbędny do podpisania umowy. Osoba musi posiadać przy sobie takie dokumenty i dane jak: dowód osobisty, aktualna legitymacja studencka (w przypadku osób uczących się do 26 roku życia), nr NIP oraz nr rachunku bankowego. Po spełnieniu powyższych wymogów podpisywana jest umowa na podstawie, której osoba jest kierowana do wykonywania czynności na rzecz konkretnego pracodawcy użytkownika.

Przed podjęciem współpracy, warto też sprawdzić wiarygodność agencji, aby mieć pewność, że nie zostaniemy oszukani. Tylko agencja zatrudnienia, posiadającą certyfikat i aktualny wpis w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia, dostępnym na stronie: www.kraz.praca.gov.pl, może świadczyć usługi w zakresie pracy tymczasowej, pośrednictwa pracy i doradztwa personalnego.

Sanpro Job Service Sp. z o.o. jest spółką z Grupy Impel, która świadczy usługi pracy tymczasowej, rekrutacji, a także doradztwa w zakresie rozwiązań personalnych. Spółka posiada sieć oddziałów i biur terenowych w całej Polsce. Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia – organizacji zrzeszającej agencje pracy tymczasowej, której podstawowym celem jest zapewnienie ich klientom jak najwyższego poziomu świadczonych usług, poprzez wzajemną wymianę doświadczeń oraz controlling wewnętrzny. Sanpro Job Service w 2011 r. zostało nagrodzone Liderem Rynku jako Najlepsze Przedsiębiorstwo świadczące usługę pracy tymczasowej. Spółka zatrudnia w ramach pracy czasowej łącznie blisko 5 tys. pracowników w ponad 100 firmach.