Przejdź do treści

InPost Finanse realizuje kontrakt za 1,3 mln zł na rzecz łódzkiego KRUSu

InPost Finanse – niezależny operator finansowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do Grupy Integer.pl – zgodnie ze strategią biznesową ukierunkowaną na poszerzanie grona strategicznych Klientów, podpisał kolejny, roczny kontrakt z placówką KRUS w Łodzi. Umowa obejmuje doręczanie gotówkowych świadczeń pieniężnych w obrębie województwa i jest kontynuacją dotychczasowej, udanej współpracy między instytucją a niezależnym operatorem. Szacowana wartość kontraktu wynosi 1,3 mln zł.

InPost Finanse współpracuje z łódzkim oddziałem KRUS od czerwca 2010 roku. Nowa umowa niemal trzykrotnie rozszerza zakres dotychczasowej współpracy. Od 1 lipca 2011 roku spółka będzie realizowała na rzecz KRUSu w Łodzi blisko 30 000 przekazów pieniężnych miesięcznie na terenie całego województwa, z uwzględnieniem przede wszystkim – ze względu na specyfikę kontraktu – miejscowości wiejskich.

Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost Finanse z satysfakcją podsumowuje wygrany kontrakt – „Fakt, że niezależne firmy takie, jak InPost Finanse wygrywają przetargi na obsługę finansową instytucji z sektora publicznego świadczy o tym, że na rynku powoli dokonują się pewne pozytywne zmiany. I nie chodzi tu bynajmniej o kwestie systemowe czy rozwiązania prawne, ale o rosnącą wśród instytucji oraz klientów indywidualnych świadomość alternatywnej oferty w zakresie usług finansowych. Podobnie, jak InPost Nowoczesna Poczta zmienia mentalność Polaków w odniesieniu do rynku pocztowego, tak za pośrednictwem InPost Finanse staramy się pokazać, że Poczta Polska nie jest już jedynym, mającym monopol przedsiębiorstwem realizującym gotówkowe przekazy pieniężne. Wierzymy, że wkrótce – dzięki atrakcyjnej ofercie, tak produktowej, jak i cenowej – grono klientów instytucjonalnych korzystających z nowoczesnych rozwiązań InPost Finanse będzie dynamicznie i systematycznie rosło. Już teraz z opcji mobilnych płatności korzysta już 45 tysięcy klientów indywidualnych, natomiast dzięki wdrożeniu systemu do obsługi e-faktur InPost Finanse pozyskał kolejnych 100 tysięcy klientów”.

InPost Finanse – w zakresie oferowanych działań z obszaru usług finansowych – współpracuje także z Komendami Wojewódzkimi Policji oraz takimi instytucjami, jak MOPS czy MOPR w Łodzi, Warszawie czy Olsztynie. Wśród Klientów obsługiwanych przez spółkę znajduje się również krakowski odział KRUS. Dzięki nowym kontraktom z podmiotami z sektora publicznego przychody spółki będą rosły rok do roku o około 4 mln zł.

Spółka InPost Finanse odnotowuje stały wzrost liczby klientów korzystających z jej usług. Poziom przelewów realizowanych za pośrednictwem InPost Finanse wzrósł w 2010 roku w porównaniu z 2009 o 30%. Można zatem zakładać, że coraz więcej osób korzystających dotychczas z usług innych operatorów finansowych, w tym Poczty Polskiej, preferuje opłacanie rachunków w Punktach Obsługi Klienta InPost Finanse.

Kluczowym przedsięwzięcie realizowanym w 2010 roku przez InPost Finanse było – zgodnie z ideą wdrażania innowacyjnych rozwiązań z zakresu elektronicznych produktów finansowych i ugruntowujących jednocześnie pozycję spółki w tym sektorze – wdrożenie usługi e-faktury multioperatorskiej oraz mobilnych płatności.