Przejdź do treści

FM Logistic w prestiżowym gronie posiadaczy certyfikatu GMP

Firma FM Logistic, umacniająca swoje kompetencje w usługach dla przemysłu farmaceutycznego, uzyskała certyfikat GMP (Good Manufacutring Practice) w zakresie magazynowania i dystrybucji produktów farmaceutycznych. Nadanie tego certyfikatu, to potwierdzenie najwyższej jakości realizowanych przez Operatora projektów logistycznych.

GMP (Good Manufacturing Practice -Dobre Praktyki Wytwarzania) – jest standardem światowym i unijnym, mającym u swoich podstaw zapewnienie konsumentom najwyższej jakości, na każdym etapie obrotu produktu. Dotyczy to zarówno procesu produkcji, jak i przechowywania gotowych produktów, czy ich transportu.

Uzyskanie certyfikatu przez FM Logistic poprzedzone było dwudniowym audytem przeprowadzonym przez inspektorów Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w Warszawie, który miał na celu zweryfikowanie standardów pracy Operatora, w odniesieniu do zaleceń dobrych praktyk wytwarzania i dystrybucji.

„Cieszymy się niezmiernie z uzyskania certyfikatu GMP, który potwierdza jakość prowadzonej przez nas operacji. Mamy ambicje bycia liderem w zakresie kompleksowej obsługi logistycznej dla sektora farmaceutycznego, zarówno w Polsce, jak i Europie, dlatego znalezienie się w prestiżowym gronie posiadaczy certyfikatu GMP jest kolejnym krokiem, który przybliża nas do postawionego sobie celu” – mówi Paweł Janicki, Dyrektor ds. Obsługi Klienta, FM Logistic w Polsce.

Posiadanie GMP jest także bardzo istotne dla obecnych i przyszłych Klientów FM Logistic, z sektora farmaceutycznego. To dodatkowa gwarancja dla nich, że stworzone przez FM Logistic procedury zostały zweryfikowane nie tylko przez audyty wewnętrzne działów jakości, ale również przez Państwową Inspekcję Farmaceutyczną. Dane firm, którym przyznany został certyfikat GMP są publikowane na stronach EMEA, wśród wytwórców Europejskich.