Przejdź do treści

Czy bawełnie grozi zdetronizowanie?

Bawełna, kojarzona z wygodą, naturalnością i zdrowiem w niedługim czasie będzie musiała zmierzyć się z poważną konkurencją w postaci tkaniny modal.

Pod tajemniczą nazwą ukrywa się bardzo przyjazna tkanina

Firma Atlantic z dużym powodzeniem zaczęła od kilku sezonów stosować ten rodzaj materiału przy produkcji bielizny dedykowanej dla Pań jak i Panów.

Tkanina ta charakteryzuje się wyjątkową gładkością i delikatnością w dotyku przez co założona daje odczucie lekkości i wyjątkowego komfortu.

Zaletą tej tkaniny jest jej wysoka higroskopijność- w porównaniu z bawełną -50 % skuteczności więcej; To poważny atut przy wyborze bielizny szczególnie dla aktywnych ludzi Dodatkowych atutem jest błyszczący, atłasowy połysk.

Modal nie mechaci się jak bawełna, jest oporny na spieranie i zbieganie. W dodatku, umiejętnie suszony- nie wymaga prasowania.

Włókna wyprodukowane są na bazie celulozy uzyskanej z drzew bukowych jako ciekawostkę należy podać fakt, że do produkcji tego materiału zużywa się wielokrotnie mniejszą ilość wody.

Kto nie wypróbuje, nie uwierzy. Odwiedzając salony Atlantic sugerujemy sprawdzić w dotyku modal dotykając jednoczesnie bawełnę.

Już nigdy potem się nie pomylicie i modal na stałe zagości wśród Waszej garderoby.