VENO zapowiada współpracę z inkubatorami i kolejne inwestycje

VENO S.A. – spółka prowadząca inwestycje typu venture capital – w aktualizacji strategii zapowiedziała rozpoczęcie współpracy z polskimi inkubatorami. Kolejne inwestycje będą sfinansowane m.in. z nowej emisji akcji z prawem poboru, która odbędzie się w sierpniu. VENO chce również powołać wyspecjalizowany funduszu zajmujący się komercjalizacją badań naukowych.

Jak zapowiedziała Spółka VENO w aktualizacji strategii – nowym kierunkiem pozyskiwania inwestycji do portfolio inwestycyjnego będzie współpraca z polskimi inkubatorami. Z natury swojej działalności inwestują one na etapie zasiewu nowych przedsiębiorstw. Mają w tym bardzo duże kompetencje, wydatnie wspierają wybrane przez siebie projekty – również w zarządzaniu – i zwykle posiadają ciekawe projekty: z których muszą jednak częściowo lub całkowicie wyjść w z góry określonym horyzoncie czasowym. – To odpowiedni moment w którym w takich projektach może pojawić się VENO, która może odkupić po dobrej cenie część udziałów, podnieść kapitał, aż wreszcie – bazując na swoich kompetencjach – poprowadzić spółkę na NewConnect” – tłumaczy Arkadiusz Kuich, prezes Spółki. – „Drugim kierunkiem na który mają być przeznaczone środki z nowej emisji jest powołanie wyspecjalizowanego funduszu zajmującego się komercjalizacją badań naukowych” – dodaje Kuich.

W ocenie VENO prototypy i efekty badań naukowych z braku środków finansowych u wynalazcy czekają często chociażby na zgłoszenie do Urzędu Patentowego, nie mówiąc już o stworzeniu protototypu. W Polsce jest wielu zdolnych i pomysłowych konstruktorów, którzy jednak z braku gotówki nie są w stanie pokonać bariery finansowej pozwalającej zrobić kolejny ważny krok ku wdrożeniu pomysłu do produkcji lub zabezpieczeniu go przed skopiowaniem. VENO posiada już kontakty z wieloma pomysłodawcami, którzy są w stanie natychmiast rozpocząć prace nad swoimi rozwiązaniami.

VENO skupia się na ciekawych, perspektywicznych projektach, w których łączne zaangażowanie nie przekroczy 30 proc. kapitału akcyjnego na projekt. Na ostatnim ZWZ Spółki przegłosowano (obok emisji akcji), uchwałę zakładającą również scalenie akcji. W najbliższych tygodniach na NewConnect powinna również zadebiutować Spółka Arrinera Automotive, która w czerwcu zaprezentowała prototyp supersamochodu Arrinera.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu