Przejdź do treści

Luksemburski fundusz Scala IRP Capital Partners S.C.A. finalizuje swój pierwszy zakup w Polsce – Galerię Narew w Łomży

Fundusz SCALA IRP Capital Partners S.C.A. ogłosił dzisiaj zakup Galerii Narew w Łomży, swojej pierwszej inwestycji w Polsce, która stanowi ważny krok w strategii rozwoju SCALA w Europie Środkowej i Wschodniej.

Galeria Narew to centrum handlowe o powierzchni 40.000 m kw., zlokalizowane na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Piłsudskiego w Łomży. Centrum handlowe posiada prawomocne pozwolenie na budowę, a pierwsze prace rozpoczną się już w sierpniu tego roku. Ukończenie projektu zaplanowane jest na 4 kwartał 2012.

Galeria Narew będzie posiadała ponad 90 sklepów oraz około 1.250 miejsc parkingowych, i będzie pierwszym o tak dużej skali centrum handlowym w Łomży i w całym regionie. Komercjalizacja projektu rozpocznie się wkrótce.

„Od pewnego czasu monitorowaliśmy polski rynek powierzchni handlowych i wpływ na naszą decyzję o zakupie Galerii Narew miała atrakcyjna i pierwszorzędna lokalizacja oraz znaczny potencjał tego regionu. Inwestycja ta oferuje możliwość skorzystania z rozwoju ekonomicznego Polski, wynikającego z rosnącej konsumpcji i stawek czynszowych. Polska jest liderem jako najbardziej rozwijający się rynek w Europie Środkowo-Wschodniej, i jest krajem o jednej z najmocniejszych gospodarek w regionie i rosnącym popycie na nowoczesne powierzchnie handlowe. Kombinacja tych atrakcyjnych czynników była fundamentem naszej decyzji o zakupie Galerii Narew”, powiedział Alex J. Antonis, COO oraz Członek Zarządu SCALA IRP Capital Partners S.C.A .