Przejdź do treści

Kapeluszowy zawrót głowy

Cieszące się uznaniem stylistów i projektantów kapelusze to w sezonie letnim niemal obowiązkowy dodatek. Dzięki nowoczesnej maszynie Amelia II 2005 Łucznik, uszycie modnego nakrycia głowy staje się proste i wygodne. Modele prosto ze światowych wybiegów mogą być wykonane samodzielnie, bez uszczerbku dla naszego domowego budżetu.

Kapelusz to nieodłączna część letniego ubioru. Nie tylko nadaje strojom niepowtarzalnego uroku, ale i zapewnia skuteczną ochronę przed słońcem. Idealnie pasuje do zwiewnych sukienek i spódniczek. Sprawdzi się również jako kontrastowy dodatek do jeansów czy szortów i prostego t-shirtu. W okresie wakacyjno – urlopowym styliści szczególnie polecają modele z dużym, lekko opadającym rondem, które można wymodelować według uznania. Co najważniejsze – kapelusze z miękkich, delikatnie układających się tkanin można bez problemu uszyć samodzielnie. Taki dodatek z pewnością podkreśli styl naszego ubioru, dodając mu unikalnego charakteru. Oryginalnym sposobem na realizację własnych modowych pomysłów jest samodzielne uszycie wymarzonego nakrycia głowy. Ułatwiają to nowoczesne maszyny do szycia, które posiadają takie funkcje w standardzie. Z zaawansowaną maszyną do szycia Amelia II 2005 Łucznik, szeregiem niezbędnych funkcji i przystępną instrukcją możemy z łatwością stworzyć nietuzinkowe nakrycie głowy na nadchodzące letnie dni i wieczorne spotkania. Własnoręcznie uszyty kapelusz, jak żaden inny dodatek wyróżni nas z tłumu i podkreśli charakter stroju lepiej niż makijaż czy biżuteria.

Amelia II 2005 – supermocna w tworzeniu delikatnych dodatków

Jeśli styl kapelusza ma być stonowany i elegancki, powinien być utrzymany w jasnym kolorze. Romantycznego charakteru dodadzą mu ozdoby w charakterze kwiatów lub broszy. Jeśli zależy nam na bardziej zadziornej i wyzywającej stylizacji, idealnym wyborem będzie kapelusz utrzymany w ciemnych tonacjach, o odważnym rysie i charakterze. Jednak najmodniejszy w tym sezonie jest kobiecy, delikatny kapelusz z rozłożystym rondem, doskonale chroniący przed słońcem. Ten model nawiązuje do zwiewności i elegancji rodem z Saint Tropez. Prostym sposobem na uszycie takiego kapelusza dla obwodu głowy 56 i 58 cm jest przygotowanie papierowego wykroju i sztywnej tkaniny bawełnianej. Na 4 kartkach otoczonych cienka ramką szykujemy swój wykrój na kapelusz. Po wydrukowaniu kartek układamy wykroje tak, by do siebie pasowały. Papierowy wykrój na wydrukach A4 pokazuje nam, jak ułożyć części wykroju na materiale, aby zszyć ze sobą wąskie brzegi, naszyć szlufki na pasek i modelować rondo. Pasek może być skórzany lub z tkaniny, możemy go złożyć wzdłuż na pół, lewą stroną do środka i skleić. W trakcie fastrygowania i szycia części materiału przylegają do siebie prawą stroną na prawej. Dzięki szerokiej gamie funkcji i supermocnej konstrukcji Amelia II 2005 marki Łucznik z 16 programami szycia sprawdzi się doskonale, nawet przy tak wymagających dopracowania elementach stroju jak letnie nakrycie głowy. Posiada funkcję dekoracyjnego szycia a ponadto została zaopatrzona w funkcjonalny wysięg, niezbędny przy zszywaniu elementów kapelusza. Amelia II 2005 z perfekcyjną dokładnością obszywa brzegi nawet cięższych tkanin, takich jak np. tkaniny płaszczowe. Szycie kilku warstw materiału na raz nie stanowi problemu, dzięki wysokiemu podnoszeniu stopki. Pracę ułatwi również regulowany docisk stopki, pomocny przy zmianach grubości obszywanej tkaniny. W rezultacie uszycie własnego kapelusza to kwestia trzymania się sporządzonego wykroju i użycia własnej wyobraźni.

Maszyna do szycia Łucznik Amelia II 2005 sugerowana cena brutto: 560 PLN

Więcej informacji o produktach marki Łucznik na stronie www.lucznik.info