Przejdź do treści

Uczelnia Łazarskiego ponownie liderem rankingu Dziennika Gazety Prawnej

Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego piąty raz z rzędu zwyciężył w kategorii uczelni niepublicznych w prestiżowym rankingu wydziałów prawa Dziennika Gazety Prawnej. Warszawska szkoła w tym roku pokonała nie tylko wszystkie uczelnie prywatne, wyprzedziła również aż cztery uniwersytety.

Jak podkreślają autorzy tego prestiżowego rankingu: „Uczelnie wciąż muszą doskonalić kadrę i ofertę, żeby utrzymać się na szczycie.” Wydziały są oceniane w czterech głównych kategoriach: kadra dydaktyczna, jakość i siła kształcenia, wymogi i jakość absolwentów oraz w przypadku uczelni publicznych – zdawalność studentów na aplikacje prawnicze. Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego jest liderem rankingu Dziennika Gazety Prawnej od początku jego istnienia. Tegoroczne zestawienie pokazuje, jak bardzo renomowane uczelnie niepubliczne zbliżyły się, a nawet w niektórych przypadkach, wyprzedziły swoją ofertą edukacyjną placówki państwowe.

 

Stawiamy na zróżnicowaną kadrę i na autorskie programy studiów. Chcemy przede wszystkim wykształcić prawników na miarę XXI wieku – mówi prof. Zbigniew Lasocik, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego – To oznacza, że obok wiedzy ściśle prawniczej, egzekwowanej na egzaminie, stawiamy na fundamenty. Nie chcemy, żeby nasi studenci zostali tylko technologami prawa, ale żeby byli wszechstronnie wykształconymi młodymi ludźmi, z których potem praktyka i aplikacje zrobią technologów, ale wrażliwość i wiedza ogólna pozostaną. Konkurowanie uczelni niepublicznych z państwowymi uniwersytetami jest trudne, ale nie niemożliwe.– dodaje prof. Zbigniew Lasocik – Mamy coś, czego tamte uczelnie nie mają: oferujemy szczere zainteresowanie i pełną otwartość na oczekiwania studentów. Na przykład absolwent naszego programu International Legal Skills, który uczy praktycznych umiejętności, zawsze będzie miał przewagę nad kolegą, który go nie ukończył.