Przejdź do treści

Skauci z Eredivise na obozach Polish Soccer Skills

W tym tygodniu rozpoczęły się letnie obozy Polish Soccer Skills w Centralnym Ośrodku Sportu, Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. W cyklu letnim odbędzie się sześć turnusów, łącznie według systemu Polish Soccer Skills będzie trenować ponad 700 młodych piłkarzy z całego świata. Najlepsi z nich będą mieć szansę na kontrakt z holenderskim klubem Eredivise – De Graafschap.

Polish Soccer Skills podpisało umowę o współpracy z holenderskim klubem De Graafschap, w ramach której najlepsi zawodnicy biorący udział w obozach PSS, będą mieli szansę na profesjonalny kontrakt w klubie Eredivisie, będącym w czołówce akademii piłkarskich w Holandii.

To wielkie wyróżnienie i docenienie wieloletniej pracy nad budową systemu szkoleniowego dla młodych piłkarzy – mówi Krzysztof Kunik, dyrektor zarządzający Polish Soccer Skills – Nasz system, nie tylko jest jedynym kompletnym systemem indywidualnego szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży w Polsce, ale jednym z bardziej efektywnych w naszej części Europy.

Polish Soccer Skills jest organizatorem obozów piłkarskich i treningów stacjonarnych w całym w kraju, gdzie realizowany jest indywidualny system szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży.

Elementami systemu szkolenia PSS jest trening piłkarski – prowadzony w grupach 1 trener na 4 zawodników – trening motoryczny, taktyczny, mentalny z psychologami sportu, gry zadaniowe oraz nauka języków obcych o profilu typowo piłkarskim. Fundamentem systemu szkolenia Polish Soccer Skills jest indywidualne i kompleksowe podejście do treningu.

W ciągu roku na obozy Polish Soccer Skills przyjeżdża ponad 1000 chłopców w całego kraju, ale też ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Brazylii, Europy Zachodniej, a nawet Rosji. Jest to integracja młodych piłkarzy z różnych klubów, mówiących wieloma językami czy grających na różnych pozycjach.

W Radzie Programowej, z którą konsultowany jest system szkoleniowy Polish Soccer Skills zasiadają m.in. Leo Beenhakker, Jan Pruijn – założyciel i wieloletni szef Ajax International Youth Development, Theo Derks i Harry Jansen – konsultanci Holenderskiego Królewskiego Związku Piłki Nożnej, dr Piotr Wiśnik – ekspert ds. fizjologii i motoryki, Robert Maćkowiak – wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, Adam Wiercioch – srebrny Olimpijczyk z Pekinu, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, a nawet Olaf Lubaszenko – wielki sympatyk piłki nożnej.

Podczas obozów piłkarskich organizowanych przez Polish Soccer Skills przeprowadzane są testy umiejętności, które klasyfikują najlepszych zawodników. Najbardziej utalentowani technicznie piłkarze w nagrodę wyjeżdżają na treningi zagraniczne. Dodatkowo wyróżniający się chłopcy w wieku 15-16 lat mają szansę na kontrakt z klubem Eredivise – De Graafschap.

Podczas pierwszego obozu treningom przyglądał się Alex de Cook, koordynator Akademii Futbolu De Graafschap.

To co robi Polish Soccer Skills na tyle nam się spodobało, że nie tylko chcemy oglądać trenujących tu młodych piłkarzy ale także uczyć się od was pasji i indywidualnego podejścia w szkoleniu – powiedział Alex de Cook.

Uczestnicy pierwszego turnusu spotkali się również z Radosławem Majewskim, zawodnikiem Nottingham Forest i wychowankiem Marka Milankiewicza – dyrektora sportowego Polish Soccer Skills.

W tym roku do kadry szkoleniowej PSS dołączył wybitny sportowiec – Mistrz Świata i Europy w Lekkiej Atletyce – Robert Maćkowiak. Na wszystkich turnusach prowadzi zajęcia z przygotowania motorycznego.