Przejdź do treści

Rusza mobilna strona Multi Communications

Multi Communications, agencja PR i zintegrowanej komunikacji marketingowej, uruchomiła nową wersję strony internetowej. Odświeżona witryna, z centrum wiedzy, szkołą PR i blogiem firmowym, to nowy serwis public relations w Polsce w pełni dostosowany do wymogów urządzeń mobilnych. Nowa strona, umożliwiająca szybkie i praktyczne dzielenie się wiedzą, dostępna będzie od 1 lipca br. za pośrednictwem telefonów komórkowych i smartfonów.

Uruchomienie mobilnej wersji strony to ostatni etap i dopełnienie zmian, które rozpoczęły się w kwietniu br. Bogatszy o nowe treści serwis, dostępny pod adresem www.multipr.pl, odpowiada wymogom zintegrowanej i dynamicznej komunikacji. Odświeżona wersja strony nie tylko prezentuje ofertę firmy (PR, eventy, komunikacja interaktywna, audyty i szkolenia), ale także ułatwia wymianę wiedzy i śledzenie aktualnych trendów w branży komunikacji marketingowej i public relations w Polsce oraz na świecie.

Uruchomienie mobilnej wersji serwisu – kolejny po wzbogaceniu treści ukłon w stronę internautów – pozwala na przeglądanie witryny w dowolnym miejscu i czasie, na ekranie urządzeń przenośnych. Strona dostępna jest w pełnej i równie przejrzystej wersji jak w przypadku korzystania z komputera.

– Nasz serwis ma żyć i ma być mini medium. Chcemy, aby stał się najpopularniejszym serwisem wśród stron firm public relations. Jesteśmy ku temu na dobrej drodze, gdyż od momentu wprowadzenia nowej struktury odwiedzalność strony wzrosła w pikach nawet trzykrotnie – powiedział Mariusz Pleban, Prezes Zarządu Multi Communications.

– Postawiliśmy przy tym na prostotę, przejrzystość i nowoczesne kanały komunikacji. Wystarczy połączyć się z multipr.pl z komórki czy smartphone’a. Korzystanie z mobilnej wersji strony nie wymaga przy tym instalowania żadnych dodatkowych urządzeń. Użytkownicy mogą nas czytać i oglądać praktycznie wszędzie – dodaje Mariusz Pleban.

Układ serwisu skomponowany został w taki sposób, aby cyklicznie przyciągać uwagę internautów. Częste aktualizacje witryny, w tym regularnie dodawane doniesienia, komentarze i ciekawostki sprawiają, że użytkownik strony jest na bieżąco z kluczowymi wydarzeniami z branży.

W okresie zmiany serwisu, od kwietnia do czerwca br., na stronie pojawiło się łącznie blisko 90 nowych informacji. Znalazły się wśród nich wpisy z działów Aktualności, Blog oraz PRGN Knowledge Centre, czyli interaktywnego centrum wiedzy, w którym piszą m.in. polscy i zagraniczni eksperci firm należących do sieci Public Relations Global Network. Zaskakująca może wydawać się także różnorodność podejmowanych tematów – od euro 2012 (http://multipr.pl/pl/cms/blog/346,euro-mlotek-2012/) poprzez strategie jedzenia truskawek w cyklu Szkoła PR (http://multipr.pl/pl/cms/blog/322,strategia-jedzenia-truskawek/), aż po wykorzystanie sexappelu w komunikacji marketingowej http://www.multipr.pl/pl/cms/blog/367,intymne-i-gorace-komunikowanie-sprzedaje/).

Za przygotowanie nowej odsłony serwisu, dostępnej za pośrednictwem urządzeń przenośnych, odpowiedzialny był departament Multi Interactive, kierowany przez Sergiusza Roszczyka. Autorskie rozwiązanie, stworzone przez firmę, umożliwia automatyczną adaptację strony do wymogów wyświetlania stacjonarnej i mobilnej wersji serwisu.

– Konsumpcja internetu stale się zmienia. Dlatego przygotowując mobilną wersję serwisu, położyliśmy duży nacisk na automatyczną adaptację strony do urządzeń, za pomocą których jest w danym momencie oglądana – wyjaśnia Sergiusz Roszczyk, Dyrektor Działu Interactive w firmie Multi Communications.

– Serwis multipr.pl sam wykryje, czy powinien wyświetlić wersję stacjonarną, czy mobilną. Z kolei ujednolicenie adresów URL do poszczególnych podstron, ułatwia użytkownikom m.in. przysyłanie ciekawych linków, którymi dzielą się między sobą. To sprzyja wymianie wiedzy – dodaje Sergiusz Roszczyk.

Rozwiązanie do tworzenia mobilnych wersji stron www zostało także z sukcesem wdrożone w przypadku projektów zewnętrznych realizowanych przez Multi Communications. Z nowej aplikacji skorzystały już m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich, które dysponuje mobilną wersją portalu www.sztetl.org.pl. Dzięki pracy Multi Interactive, muzeum może aktywnie żyć w świecie wirtualnym na długo zanim powstanie jego budynek.