Przejdź do treści

Itella Information i OpusCapita ruszają razem na podbój Europy

Itella Information, europejski lider w zarządzaniu dokumentacją finansową i e-fakturowaniu przejęła skandynawską firmę OpusCapita Group Oy z siedzibą w Helsinkach, w Finlandii.

OpusCapita Group jest wiodącą firmą sektora rozwiązań automatyzujących przepływy środków pieniężnych w Europie. Działając na rynku od ponad 26 lat posiada ogromne doświadczenie w zarządzaniu i automatyzacji procesów finansowych. Przejęcie OpusCapita wzmocni kompetencje Itella Information, dzięki czemu usługi oferowane przez Itella Information obejmą cały zakres zarządzania dokumentacją finansową przedsiębiorstwa od etapu zakupu aż po płatność, a także jako najbardziej rozbudowana opcja całość zarządzania finansami wraz z płacami. W wyniku transakcji, Itella zapewni swoim klientom większą wartość dodaną dzięki innowacyjności i automatyzacji obsługiwanych procesów.

Aktualnie OpusCapita zatrudnia 134 pracowników w swoich biurach w Sztokholmie, Kopenhadze, a także w Finlandii w miastach Helsinki i Tampere. Itella Information działa w 15 krajach Europy i zatrudnia 2000 pracowników.

„Transakcja pozwoli na rozwój OpusCapita w Europie. Wizją OpusCapita jest ustanowienie Europejskiego standardu w automatyzacji przepływu środków pieniężnych”, mówi Kari J. Mäkelä, prezes OpusCapita Group Oy.

„Itella Information podnosi wydajność procesów związanych z dokonywaniem zakupów oraz z realizacją sprzedaży swoich klientów. Doświadczenie OpusCapita w automatyzacji przepływów pieniężnych stanowi doskonałe uzupełnienie zwiększające konkurencyjność Itella stawiając ją w pozycji partnera outsourcingowego w zarządzaniu dokumentacją finansową opierającego swoje narzędzia na innowacjach, Pozwoli to na oferowanie większej wartości dodanej dla naszych klientów, „mówi Heikki Länsisyrjä, wiceprezes Itella Group.

Do grona klientów OpusCapita należy ponad połowa firm z listy TOP 200 największych fińskich przedsiębiorstw, a także tysiące firm i organizacji w całej Skandynawii. Podczas gdy Itella Information obsługuje około 10.000 klientów w różnych krajach Europy. Przychody netto OpusCapita w 2010 r. wyniosły prawie 17,5 mln EUR. Do tej pory firma była własnością prywatną.