Bariera dla wiatru i deszczu, czyli o znaczeniu prawidłowego uszczelnienia okien

Wymiana okien w domu czy mieszkaniu to najczęściej dość kosztowna inwestycja. Dodatkowo dochodzi do tego jeszcze bałagan związany z ich instalacją.

Dlatego też chyba każdy z nas decydując się na ten krok chciałby, by nowe okna na długie lata zapewniły nam w domu komfort i ciepło. Jednak by tak się stało, ważne są nie tylko parametry samych okien, ale również prawidłowe ich uszczelnienie.

„Podczas wyboru nowych okien do naszego domu bądź mieszkania, dla wielu z nas bardzo istotnym czynnikiem są ich właściwości izolacyjne, które mają zagwarantować ciepło w domowym zaciszu. Jednak warto pamiętać o tym, że nawet najlepsze okna nie uchronią nas przed utratą energii w przypadku nieprawidłowego ich uszczelnienia. Błędy popełnione już na etapie montażu mogą bowiem prowadzić do powstania miejsc, przez które ciepło będzie swobodnie ulatywało na zewnątrz, nie tylko obniżając nasz komfort życia, ale również odbijając się negatywnie na rachunkach za ogrzewanie. Wysokiej jakości pianki poliuretanowe, używane do montażu oraz uszczelniania okien, takie jak na przykład Maxi Gunfoam 6006, posiadają jednolitą, zamkniętą strukturę komórek, dzięki czemu mają bardzo niski współczynnik przenikalności cieplnej, skutecznie chroniąc nas przed wpływem aury. Dodatkowo, piana Maxi Gunfoam 6006 charakteryzuje się bardzo dobrym stopniem rozprężania, mogącym dochodzić aż do 80%. Pozwala to na dokładne wypełnienie wszelkich szczelin czy nierówności, jakie mogą wystąpić w murze, a które mogłyby prowadzić do swobodnej wymiany energii pomiędzy nagrzanym wnętrzem a otoczeniem. Trzeba pamiętać bowiem o tym, że wykonane podczas montażu uszczelnienie trudno będzie ewentualnie poprawić, dlatego też warto zwrócić uwagę zarówno na pracę ekipy, jak i użyte materiały, które mają stać na straży naszego komfortu we własnym domu.” – mówi Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista ds. Produktu w firmie Den Braven.

Stojąc przed koniecznością wymiany okien warto pamiętać o słowach eksperta z firmy Den Braven. Odpowiednie uszczelnienie przestrzeni wokół montowanych okien nie tylko ochroni nas przed wiejącym wiatrem i wilgocią, lecz także pozwoli nam uniknąć problemów i ponoszenia dodatkowych kosztów, jakie mogą wiązać się z koniecznością dokonania poprawek.

www.denbraven.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu